KP a Slavia postupují, USK rekordně

Známe první dva účastníky Final4 Českého poháru. Určily je dnešní čtvrtfinálové zápasy a jsou to KP Brno a BLK Slavia Praha. Zároveň si v rámci středečního programu dojel USK pro další drtivou výhru v rámci dohrávky desátého ligového kola ve Strakonicích.

Největším šlágrem čtvrtfinále poháru měl být duel druhého s třetím v ligové tabulce mezi Hradcem a KP Brno. Nakonec z toho ale drama vůbec nebylo a KP doma vyhrálo jasně 94:64. Východočešky přijely do Brna bez několika hráček základní rotace (Matušková, Effangová, Marečková, Vojtíková), přesto se minimálně v prvním poločase velmi dobře držely a krátce před koncem druhé čtvrtiny ještě byly ve vedení. Pak ale přišla ve třetí čtvrtině drtivá ofenziva domácích a 29 bodů definitivně zlomilo vývoj ve prospěch Brňanek. Ty tak postupují do dalšího Final4 a pokusí se vylepšit loňské třetí místo.

Hvězdu KP Emily Potter s 23 body a 12 doskoky naháněla s 21 body hostující Kristýna Čuperková. Ta však neměla dostatek podpory, zato v dresu KP se do dvouciferných čísel dostaly celkem čtyři hráčky.

V druhém utkání pohárového programu vyhrála Slavia v Trutnově 63:46. Ve výrazně defenzivním duelu Pražanky pořádně zaspaly úvod, trápily se střelecky a ve druhé čtvrtině ztrácely až čtrnáct bodů. Ještě do přestávky se ale zvládly sebrat a získat si těsný náskok, který pak navýšily třetí čtvrtinou, jenž skončila jasným rozdílem 19:6. V závěru tak mohly Pražanky udržovat poklidný náskok a na Final4 se pokusí vylepšit čtvrté místo z loňska.

Střelkyní zápasu byla se 17 body Petra Bakajsová ze Slavie, sekundovala jí Lenka Bartáková s 8 body, deseti asistencemi a pěti doskoky. Jedinou dvoucifernou střelkyní domácích byla Tereza Králová.

Další rekordy USK

Znovu klubové rekordy v bodech atakoval ve Strakonicích pražský USK, který má po vypadnutí z Euroligy dostatek prostoru věnovat energii ligovým zápasům, a tak dost možná nevidíme podobnou kanonádu naposledy. Pražanky vyhrály nad Strakonicemi 147:41 a 147 nastřílených bodů je letošní rekord soutěže, druhý nejlepší v klubové historii a pátý nejlepší výkon v historii soutěže.

Pražanky zvládly za první i poslední čtvrtinu 41 bodů, čímž dorovnaly počet bodů Strakonic v celém zápase a znovu překonaly stobodovou hranici už po třetí čtvrtině. V rozložené ofenzivě USK dalo osm hráček alespoň třináct bodů v čele s 21 body, 8 doskoky, 8 asistencemi a 9 zisky Veroniky Voráčkové. Nejlepší střelkyní poražených byla s 9 body Barbora Suchanová.