KP Brno má bronzový mečbol

Můj dům, můj hrad zatím platí v sérii o třetí místo v letošním ročníku Ženské basketbalové ligy. DSK Basketball Nymburk ale dnes neměl daleko k tomu, aby toto pravidlo porušil. Skoro 35 minut totiž v dnešním třetím zápase série za stavu 1:1 tahal za delší konec provazu. Domácí basketbalistky KP Brno se snažily soupeře nepustit do velkého náskoku a naopak utkání zlomit ve svůj prospěch.

Čtyři a čtvrt minuty do konce za vyrovnaného stavu skórovala Bartáková a posunula Nymburk opět do vedení 63:61. Pak ale přišlo středočeské útočné trápení. Nymburské hráčky už do konce zápasu nevsítily jediný koš a díky šesti bodům Terezy Peckové a třem Veroniky Remenárové si z haly Vodova odvezly opět prohru.

Tereza Pecková si vynahradila na své poměry střelecky nevydařené utkání v Nymburce a svůj tým dovedla ke druhému bodu v sérii 25 body a po zásluze jí patří titul nejlepší střelkyně utkání. Nymburku nepomohl ani další double-double Udodenko za 12 bodů a 13 doskoků. Středočešky tak budou ve své hale v příštím zápase odvracet mečbol soupeřek a konec sezony bez medaile.

Marian Svoboda, KP Brno: "Našim hráčkám se opět podařilo smazat ztrátu a nakonec zvítězit. Je to úžasný úspěch a patří jim velký dík. Máme za sebou tři zápasy v pěti dnech a pro naše hráčky je to velmi vyčerpávající. Vytěžit z příznivého stavu 2:1 medaili bude nyní záviset na tom, jak rychle se náš úzký kádr zbaví únavy."

Daniel Kurucz, DSK Basketball Nymburk: "Vyhrál šťastnější tým, naše děvčata Brnu cestu k výhře usnadnila třemi ztrátami. Domácí družstvo ale koncovku zvládlo skvěle a má tak důležité druhé vítězství. Hrálo se v báječné atmosféře a zápas se musel líbit. Pevně věřím, že doma vyrovnáme a na Moravu se ještě vrátíme!"