KP Brno vydřelo první výhru

Basketbalistky KP Brno vstoupili do série o třetí místo v ŽBL úspěšně, když ovládli sudé čtvrtiny a doma zdolali Nymburk 74:62.

Hostující hráčky do zápasu skvěle vstoupily, když na úvodní trojku domácích odpověděli třinácti body v řadě a získali si dvouciferný náskok. Domácí ale zabrali a po deseti minutách to bylo už jen o čtyři body. Druhá desetiminutovka pak byla kompletně v režii domácích, kteří ji ovládli 25:13 a získali si do přestávky osmibodové vedení. Po přestávce Brno uteklo do dvouciferného náskoku, ale pak se zase probrali hosté v čele s Udodenkovou a vrátili se do zápasu. Definitivně se tak rozhodovalo až v poslední čtvrtině, kde si hostující hráčky vybraly téměř pět minut bez koše, z vyrovnaného stavu se stalo dvanáctibodové vedení domácích, a to už pak Brno udrželo a v sérii vede 1:0 na zápasy. Odveta se hraje ve čtvrtek v Nymburce.

Nymburk byl výrazně horší ve ztracených míčích (17:9), trefil jen jednu trojku z devatenácti pokusů a celkově střílel z pole s výrazně nižší úspěšností. Hostům nepomohla ani výrazná převaha na doskoku včetně dvaceti útočných doskoků. Nejlepší střelkyní vítězů byla tradičně Maddenová se 17 body, ke kterým přidala i osm doskoků. Šestnáct bodů přidala Kopecká a 14 Tereza Pecková. Hosty držela hlavně Udodenková s 19 body, přes deset bodů se dostala už jen Bartáková s 10 body.

Marian Svoboda, KP Brno: "Pomohli jsme soupeři do vedení, ale včas se podařilo chyby napravit a manko smazat. Nemáme teď problém s útokem, ale s obranou."

Daniel Kurucz, DSK Basketball Nymburk: "Brno hrálo s větším nasazením a zvítězilo zaslouženě. Věřím, že doma i v nekompletní sestavě stav vyrovnáme."