KP jistě čtvrté a vyzve Slavii

Dvěma zápasy v sobotu pokračoval program RENOMIA ŽBL a v obou duelech se dařilo domácím celkům z hlavního města. Slavia Praha otočila duel se Strakonicemi a USK potvrdil roli favorita proti KP Brno.

Slavia po slabém startu zabrala

Už jistě na pátém místě tabulky po základní části skončí basketbalistky Slavie Praha. Svou pozici si pojistily domácí výhrou nad Strakonicemi 76:55, i když jim ještě zbývají dva zápasy do konce základní části.

Pražanky se jako favoritky v prvním poločase trápily, nedařilo se jim střelecky a po patnácti minutách ztrácely patnáct bodů. Po oddechovém čase Davida Zdeňka se ale Slavia probrala a až šestnáctibodovou ztrátu stáhly do poločasu jen na pětibodový rozdíl. Na nápor ze závěru druhé čtvrtiny pak navázaly domácí hráčky ve druhém poločase, který ovládly celkem 49:23 a v závěru už si samy bez potíží udržovaly jasnou výhru.

Parádní výkon předvedla domácí rozehrávačka Eliška Žílová, která ke 22 bodům přidala i 11 doskoků Na sedmnáct bodů se dostala Eliška Mircová a na jedenáct Petra Bakajsová. Strakonice vedla se 17 body Barbora Jindrová.

KP přeci jen čtvrté

Definitivně na čtvrté místo tabulky odsunula KP Brno porážka v posledním ligovém kole na palubovce USK Praha 87:40. Brňanky se tak s největší pravděpodobností střetnou se stejným soupeřem v semifinále play off. Ve čtvrtfinále je čeká Slavia Praha.

Královopolanky letos zvládly na domácí palubovce USK docela slušně trápit, tentokrát ale od začátku nestačily a o vítězkách nebylo rychle pochyb. Už v závěru první čtvrtiny byl rozdíl téměř dvacetibodový a náskok neustále průběžně narůstal až na osmačtyřicetibodový rozdíl.

Brňanky vůbec nedokázaly zastavit americkou pivotku Brionnu Jones, která zaznamenala 24 bodů, statistiky zase plnila Veronika Voráčková, která zvládla 19 bodů, 12 doskoků a pět asistencí. Nejlepšími střelkyněmi poražených bylo trio šestibodových Karolína Fadrhonsová, Emily Potter a Eva Kopecká.