KP na Jersey Cupu stříbrné

Další přípravné výsledky přinesl víkendový brněnský turnaj Jersey Cup. Na něm jako pořádající celek v kategorii hard obsadily basketbalistky KP Brno druhé místo. Ve svém úvodním duelu na turnaji přehrály slovenský Ružomberok, na závěr pak podlehly celkovým vítězkám, polským Polkowicím. Soutěž juniorek vyhrál celek USK, který ve finále oplatil porážku ve skupině domácím Královopolankám, mezi kadetkami se radovala děvčata z maďarské Šoproně. Slovenský Šamorín byl nejlepší v turnaji žen medium.

V pátečním úvodním duelu zvítězily Královopolanky pod novou trenérkou Marcelou Krammer nad Ružomberokem 77:72, když se dvaceti body a deseti doskoky blýskla Ukrajinka Havrylchyk. Hráčkou zápasu byla vyhlášena Karolína Šotolová. Družstvo z Liptova předvedlo sympatický výkon, bylo 23 minut ve vedení, ale dramatickou koncovku zvládly lépe Brňanky.

Nedělní střel s favorizovanými Polkowicemi byl pro Brňanky očekávaným střetem s velmi silným soupeřem a podle očekávání Polkowice zvítězily 73:50. Brňanky do zápasu skvěle vstoupily, vyhrály první čtvrtinu, a ještě v úvodu té druhé vedly 22:10. Pak ale přišla sedmnáctibodová drtivá série polského celku, který od té chvíle duel kontroloval. Nejlepší brněnská střelkyně Karolína Šotolová se dostala na osm bodů.

Další nedělní výsledky Jersey Cupu - U19: o 3. místo Žabiny - Trnava 60:38, finále: KP Brno - USK Praha 46:65. All stars: Urminská (Trnava), Kovářová (Žabiny), Trávníčková (KP), Samouk a Jenková (obě USK). MVP: Jenková. U17: o 3. místo: KP Brno - BK Źabiny 70:56, finále: Šoproň - USK Praha 65:41. All stars: Švarcová (KP), Rychtecká (BK Žabiny), Cahová (USK), Szikszai a Raffay (obě Šoproň). MVP: Raffay.

Ženy medium: Šamorín – Olomouc 62:48. Pořadí: 1. Šamorín 4, 2. Olomouc 3, 3. BSK KP 2. MVP: Burzová (Olomouc).