KP podruhé, Žabiny dál čekají

S rozdílnou náladou se vrací ze svých eurocupových utkání brněnské celky KP a Žabiny. První jmenovaný tým urval důležitou výhru v Chorvatsku, Žabiny i podruhé podlehly celku BLMA.

Královopolanky i podruhé své soupeřky z Chorvatska Ragusa Dubrovník přehrály tříbodovým rozdílem, tentokrát 58:55. Po vyrovnaném úvodu si svěřenkyně Marcely Krämer nechaly na přelomu první a druhé čtvrtiny vsítit třináct bodů v řadě a soupeřky jim utekly až do dvouciferného vedení. To ale nedokázaly udržet a v poločase už KP vedlo nejtěsnějším rozdílem. Přelom třetí a čtvrté čtvrtiny pak patřil hostujícím hráčkám z Brna, které jedenáctibodovou šňůrou odskočily do devítibodového trháku a zdálo se být rozhodnuto. Ragusa ale duel ještě jednou zdramatizovala a čtyři minuty před koncem bylo vyrovnáno. Pak už ale domácí tým vstřelil pouze jediný bod ze šestek a KP i díky důležitému koši Petry Malíkové minutu před koncem uhájilo výhru.

K té pomohla zejména patnáctibodová Anežka Kopecká, která vedla čtyři dvouciferné střelkyně Brna. Malíková přidala k jedenácti bodům i deset doskoků. Raguse nestačilo čtrnáct bodů Any Vršaljko.

Těžce se po covidové pauze do herního rytmu dostávaly Žabiny, které podlehly v Montpellier místnímu BLMA 72:84. Brňankám utekl hned úvod, když od páté minuty ztrácely až do úplného konce utkání. Domácí celek předvedl dvě velké bodové série na konci první čtvrtiny a pak prakticky komplet v druhé, kdy nasázel třicet bodů a těsně před poločasem rozdíl narostl na čtyřiadvacet bodů. Zřejmě po řádné bouři v kabině o poločase se Brňanky výrazně zlepšily a soupeřky, které lehce polevily, lépe prověřily. Dokázaly francouzský tým nutit ke ztrátám, kterých bylo nakonec třicet a zejména ve třetí čtvrtině daly vzpomenout na vyrovnaný domácí duel se stejným soupeřem z konce října. I přes obě vyhrané čtvrtiny. V druhém poločase ale Žabiny bohužel duel nezdramatizovaly.

Velmi dobrý zápas odehrála Američanka Elissa Cunane, která zvládla 21 bodů a osm doskoků, její kolegyně Bria Holmes přidala čtrnáct bodů. Vítězky táhlo zejména patnáctibodové duo Kyara Linskens – Mamignan Toure.

Lenka Šoukalová (hráčka Žabiny Brno): „Věděly jsme, že můžeme vyhrát především dobrou obranou. Vůbec se nám však nepodařil vstup do utkání, kdy jsme sice měly několik příležitostí k zakončení, ale nedokázaly jsme je proměnit. Mrzet nás mohlo i několik nedaných šestek. Ve třetí čtvrtině jsme se dokázaly zlepšit a stáhnout jejich náskok. Bohužel vždycky, když jsme se přiblížily na dostřel, tak soupeřky dokázaly dát trojku a pohlídat si výsledek.“