KP poprvé na kolenou

První porážku v sezóně si v rámci desátého kola připsaly basketbalistky KP Brno. Královopolanky po daleké cestě nestačily poprvé v klubové historii na Levhartice Chomutov a po porážce 59:80 spadly na druhou příčku tabulky za podle očekávání neporažený USK.

Divoký zápas měl vyrovnanou první čtvrtinu, ve které se převracelo skóre na obou stranách. Až pětibodová minisérie domácí kapitánky Michaely Krejzové poslala Levhartice do vedení. To nastartovalo parádní střelecké představení Levhartic ve druhé čtvrtině, na které zaskočené Královopolanky nedokázaly vůbec reagovat. Vedení Chomutova narostlo těsně před poločasem až na šestnáct bodů. O přestávce se v brněnské šatně odehrála od temperamentní trenérky Marcely Krämer zřejmě velká bouře, protože do druhé půle nastoupil úplně jiný tým KP Brno.

Brňanky se zlepšily na obou koncích palubovky a bleskovou sérií se během šesti minut druhého poločasu dostaly velkou sérií dokonce do vedení. Vyrovnané skóre vydrželo ještě do startu čtvrté čtvrtiny, kdy osm minut před koncem vedly hráčky Chomutova jen o dva body, ale zbytek zápasu ovládly 21:2 a závěr si pohlídaly.

Zápas byl ve znamení střeleckého trápení obou týmů za tři body, když Chomutov trefil tři trojky a Brno dokonce jedinou z osmnácti pokusů. Levharticím pomohl výrazně lepší doskakování i lepší trestné hody. Střelkyní zápasu byla s 21 body a 14 doskoky domácí kapitánka Michaela Krejzová, Monika Fučíková doručila 15 bodů. Na jedenácti bodech se shodly nejlepší střelkyně KP Anežka Kopecká a Kateřina Galíčková.