KP přehrálo finalistu Eurocupu

Basketbalistky KP Brno zvítězily ve svém druhém duelu letošní sezony Eurocupu na domácí palubovce nad Benátkami 66:64. Napravily tak úvodní nezdar na palubovce maďarské Miškolce. Další zápas odehrají příští středu znovu doma proti Nantes.

Český tým vstupoval do duelu s loňským finalistou celé soutěže s respektem po prvním nevydařeném duelu, ale také se snahou potvrdit dobrý vstup do nového ročníku ŽBL, kde ze šesti duelů Brňanky podlehly jen jedinkrát. Vstup do duelu sice patřil italskému týmu, pak se ale rozstřílely domácí hráčky a sérií deseti bodů se ujaly vedení 17:10. Ve druhé desetiminutovce se Italky několikrát přiblížily na dostřel, otočit skóre ale nedokázaly a Brno udržovalo mírné vedení.

Podobně probíhala i třetí čtvrtina, a tak se muselo rozhodovat až v závěrečné desetiminutovce, kterou sice Brno začalo úspěšnou trojkou Gill, pak se ale domácí hráčky téměř čtyři minuty neprosadily a jejich soupeřky šly poprvé od úvodu zápasu do vedení. Čtyři minuty před koncem vedl italský tým o pět bodů a vypadalo to zle, Brno ale zapnulo v obraně a Michaela Stará jednou šestkou minutu a půl před koncem srovnala na 60:60. Drama vrcholilo v závěrečné minutě. Benátky šly do vedení, na které odpověděla záhy trojkou Stará, ale hostující hráčky znovu skórovaly půl minuty před koncem. Brňanky pak nedokázaly vystřelit včas, ale podařilo se jim donutit soupeřky ke ztrátě a pět sekund před koncem rozhodla košem s faulem Gill a soupeřkám už se nepodařilo odpovědět.

Nejlepší střelkyní vítězek byla s 18 body Michaela Stará, o bod méně přidala Gill. Žádná další hráčka Brna se nedostala přes osm bodů. Italský tým táhla se 16 body Bestagno, na devět bodů se dostala bývalá hráčka USK Anete Steinberga z Lotyšska.