KP TANY dál nahání špičku

Ve velmi dobrém startu do ligového ročníku pokračují hráčky KP TANY Brno. Tentokrát si odvezly v rámci šestého kola relativně jasnou výhru z palubovky Trutnova 80:58 a dál nahání čelo tabulky. Šesté ligové kolo dohraje v pondělí v televizní bitvě Hradec s Chomutovem.

Trutnovské basketbalistky byly v utkání s eurocupovými účastnicemi outsiderkami a podle toho utkání i probíhalo. Východočešky ani jednou nevedly, a naopak i díky dvěma přesným trojkám KP TANY ztrácely po čtyřech minutách už dvouciferným rozdílem. Částečně zpět do hry Karu vrátila osobní minisérií pod deset bodů a chvíli na startu druhého hracího období byla KARA na dostřel šesti bodů. Závěr první půle ale vyšel znovu lépe Brňankám, které navýšily na patnáctibodový poločasový náskok.

V druhém poločase se už Trutnov nedokázal přiblížit na dostřel a Brňanky kontrolovaly vedení. Hrály téměř bezchybný zápas, ve kterém neztrácely skoro žádné míče v útoku. Trefily devět trojek, proměnily přes polovinu střel za dva body a vyrovnaly se soupeřkám na doskoku.

Jako dobrá posila se zatím ukazuje domácí Američanka Dasia Evans, která s výbornou úspěšností nastřílela 19 bodů, Kyah Proctor přidala 13 a Michaela Gaislerová 11 bodů. KP TANY mělo v čele střelecké tabulky Petru Malíkovou s 16 body, čtrnáct přidala Ludmila Dudáčková a třináct Kateřina Galíčková.