KP TANY dál napravuje pohár

Dvěma duely se po reprezentační přestávce vrátila na scénu Chance ŽBL. V rámci předehrávky šestnáctého kola si KP TANY Brno dojelo pro výhru do Hradce Králové, favorizovaný USK bez potíží i oslaben zvítězil na palubovce Brandýsa v dohrávce sedmého kola.

Ani jednou neprohrávaly basketbalistky KP TANY Brno v duelu v hale na Eliščině nábřeží s Hradcem Králové, který dovedly k výhře 85:64. Brňanky sice od prvních minut těsně vedly, ale Východočešky se ještě držely na dostřel, změna nastala ve druhé čtvrtině, kdy odstartovaly svěřenkyně trenérky Marcely Krämer devíti body v řadě a odskočily do patnáctibodového náskoku, který se ukázal jako klíčový. Celkově se Hradec ve druhé čtvrtině „zmohl“ pouze na dva koše z pole a devět bodů a ztráta rostla. Domácí hráčky se nadměrně trápily ve střelbě, v souboji dvou reprezentantek Petra Malíková z KP TANY jasně přehrávala Lvici Kateřinu Zeithammerovou. Když pak hostující hráčky silně nastoupily i do druhého poločasu, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Třetí čtvrtina byla nakonec ze strany KP TANY nejproduktivnější v celém zápase a pomohla dostat rozdíl až k šestatřiceti bodům, než přišlo závěrečné polevení a lehké snížení rozdílu ze strany Hradce.

Brňanky tak otočily na svou stranu sezónní sérii, která byla po jejich ligové výhře a porážce v poháru vyrovnaná. Hostující hráčky trefily devět trojek, byly lepší v doskakování a proměnily 22 z 24 trestných hodů. Malíková byla nakonec největší hvězdou utkání, když nastřílela 24 bodů a doskočila i jedenáct míčů, na čtrnácti se shodly Lucie Svatoňová a Dominica Hynková. Hradec táhla devatenáctibodová Pamela Effangová, na pouhých šesti bodech zůstala se střelbou 12/2 Kateřina Zeithammerová.

Ani opory, které se objevily na olympijských kvalifikačních turnajích, nepotřebovaly hráčky USK Praha k výhře na hřišti Brandýsa poměrem 105:52. Hned v první čtvrtině nastřílely 36 bodů a nakročily k hladké výhře, po slabší druhé čtvrtině pak po přestávce znovu zabraly a dovedly zápas až k sedmapadesátibodovému vedení.

Brandýs srazilo vaz zejména 35! ztracených míčů, což vyplynulo k rozdílu patnácti střeleckých pokusů mezi oběma celky, což výrazně dopomohla k celkovému výsledku. Zazářila sezónním maximem Tereza Vyoralová, která na 30 bodů spotřebovala jen šestnáct střel z pole (proměnila třináct) a o třináct bodů překonala svůj dosavadní nejlepší letošní výkon. Na 25 bodů se dostala Nizozemka Emese Hof, devatenáct bodů zvládla Gabriela Andělová. Za DSK dala čtrnáct bodů Irena Vrančič, dvanáct nastřílela Martina Šťovíčková.