KP TANY sahá po bronzu

Už jen jediná výhra dělí od zisku bronzových medailí basketbalistky KP TANY Brno. Svěřenkyně trenérky Marcely Krämer zvítězily ve druhém utkání na palubovce Hradce Králové hladce 86:56 a sérii mohou ukončit už v neděli v přímém přenosu Nova Sport 1 v rámci tradiční dopolední Family Game (10:30).

Jak bylo první utkání až do posledních minut vyrovnané, tady jako by na Hradec padla špatná nálada z úvodní porážky a zároveň se projevila únava z náročného průběhu play off. Lvice vedly jen krátce v úvodních minutách, naposledy v šesté minutě po koši zkušené pivotky Kláry Vojtíkové na 8:7. Na druhé straně ale pěti rychlými body otočila definitivně skóre hrdinka prvního zápasu Kateřina Galíčková. Na sedmibodové vedení z první čtvrtiny pak navázaly Brňanky drtivou druhou čtvrtinou, která prakticky rozhodla zápas. V této desetiminutovce měly hostující hráčky nejen skvělou obranu, ale i úžasnou úspěšnost střelby a poměrem 28:14 dostaly náskok ke dvacetibodové hranici tak trochu zlomily odpor soupeře.

Ještě jasněji bylo ve třetí čtvrtině, do které domácí hráčky nastoupily znovu vlažně a bezchybně hrající Královopolanky vytlačily své vedení až ke dvaatřiceti bodům rozdílu. Pak přeci jen došlo k polevení ze strany hostujících hráček a domácí Lvice alespoň částečně kontrovaly. Nastavené tento jim ale nevydrželo a po prostřídání Brňanky své vedení znovu natáhly až ke konečnému rozdílu.

Ve velmi čistém zápase bylo odpískáno jen 29 faulů a střílelo se pouze 13 trestných hodů dohromady, vyrovnaná statistika po osmi trojkách na obou stranách se přetočila směrem ke KP TANY díky skvělému doskakování a výrazně lepší úspěšnosti za dva body. Hvězdou zápasu byla hostující křídelnice Anežka Kopecká, která zapsala 23 bodů a 12 doskoků, na dvaceti bodech se zastavily počty u její spoluhráčky Petry Malíkové, která přidala deset doskočených míčů. Střelecky utrápený Hradec vedla s patnácti body jediná efektivní střelkyně tohoto večera Kristýna Čuperková s 15 body, deset dala Pamela Effangová.