KP útočilo z perimetru, Lvice bez podpory z TH

Mají za sebou náročnou sérii fyzicky i psychicky. Brněnské derby dotáhly až do rozhodujícího pátého souboje, který před svým publikem nezvládly. I tak ale dokázaly hráčky KP Brno dnes do série o třetí místo vstoupit vítězně.

Právě fyzická a psychická kondice mohla hrát v zápase roli. Zatímco domácí mají za sebou turbulentní poslední dny, od Lvic se v sérii se ZVVZ USK Praha prakticky nic nečekalo. Hladká prohra 0:3 na nich nemusela zanechat velkou stopu. Navíc měly dost času na regeneraci. Jenže na druhou stranu jim možná chyběla rozehranost.

Ze začátku sice hradecké basketbalistky mírně vedly, ale pak přišla domácí smršť a také jejich nejvyšší vedení v zápase o 13 bodů. Lvice se dokázaly trochu vzpamatovat a do poločasu snížit na přijatelný rozdíl, ale druhý se hrála hodně defenzivní partie. V půli třetí čtvrtiny bylo sice vyrovnáno, ale hradeckým basketbalistkám zoufale chyběly body obou nejlepších poločasových střelkyň – Minarovičová za druhou půli přidala dva body, Klaudová vyšla naprázdno.

To KP Brno hrozilo z perimetru. K pěti trojkám z prvního poločasu přidalo po změně stran další čtyři. Domácí hráčky si navíc počínaly nad míru čistě v obranných zákrocích. Za celý zápas si připsaly pouze 11 osobních chyb a poslaly soupeřky na čáru trestných hodů pouze ke čtyřem pokusům. Vůbec jim tak nemuselo vadit, že Livce byly stoprocentní. Ani to, že přehrály domácí tým 40:20 z podkošového prostoru.

Brno totiž mělo ve svém středu reprezentační rozehrávačku Lenku Bartákovou. Ta dnes plnila na jedničku úkoly na obou stranách hřiště. Nejen že byla se 13 body nejlepší střelkyní vítězů, ale zaznamenala i double double za 10 doskoků. Navíc zaznamenala hned pět asistencí.

Ani tak to ale KP Brno nemělo jednoduché. Když Marečková trojkou snižovala na rozdíl dvou bodů, zbývalo do konce něco málo přes dvě minuty. Oba týmy pak předvedly několik ztrát a nepřesných pokusů, až domácí trojkou uklidnila Stará a první bod do série potvrdila z trestných hodů Oroszová. V pátek se tak série přesouvá na východ Čech za brněnského vedení 1:0.

Martin Pospíšil, KP Brno: "Máme velkou radost z vítězství, byl to pro nás mentálně těžký zápas, navíc jsme měli málo času na regeneraci po prohraném pátém semifinále s Źabinami. Nebyl to z naší strany nejlepší výkon, uspěli jsme větší vůli. Uděláme všechno proto, abychom získali bronz i přes větší rotaci soupeře."

Romana Ptáčková, Sokol Nilfisk Hradec Králové: "Připadalo mně, že z naší strany nešlo ani o utkání o bronz. Začaly jsme zbytečně v lehkém tempu. Nakoply jsem tak soupeře, zápas jsme si prohrály sami svým výkonem."