KP veze výhru z Azor

Úspěšný výjezd na Azorské ostrovy mají za sebou basketbalistky KP TANY Brno v rámci působení v novém ročníku EuroCupu. Místní tým Sportiva i s českou reprezentantkou Pamelou Effangovou v sestavě přehrály Brňanky 73:63. Příští týden přivítají Královopolanky doma španělskí tým Baxi Ferrol, za který hraje další Češka Julie Pospíšilová.

Svěřenkyně trenérky Marcely Krämer do zápasu nevstoupily úplně ideálně a v bouřlivém prostředí rychle prohrávaly až o osm bodů. Na tento stav posouvala skóre Pamela Effangová svou trojkou na 28:20. Pak ale přišlo velké zlepšení od Brňanek a v čele s vlastní skvělou trojkovou střelbou (sedm úspěšných pokusů za poločas) se jim podařilo otočit skóre. Nejvíc k tomu přispěla série 10:0 v úplném závěru poločasu, když se o polovinu ze série postarala skvěle hrající Petra Malíková.

Výkon Královopolanek s postupujícím časem rostl a začal se ozývat i hlouček fandů, který přicestoval společně s týmem podpořit své favoritky. Náskok rostl až na osmnáct bodů čtyři minuty před koncem po koši Karolíny Šotolové. Domácí hráčky odpověděly sérií 10:1, ale po timeoutu zareagovala znovu Malíková a KP TANY si závěr pohlídalo.

Malíková se prostřílela ke 22 bodům, navíc doskočila i deset míčů, patnáct bodů přidala Anežka Kopecká a třináct Dominica Hynková. Statistiky plnila Šotolová se 7 body, 7 doskoky a 8 asistencemi. Pamela Effangová dala za poražené devět bodů.