Krásné sobotní zápasy ŽBL

Dvěma velmi zajímavými duely pokračovalo v sobotu dění v RENOMIA ŽBL. V rámci sedmnáctého kola došlo na střet brněnských celků, kde byly znovu šťastnější Žabiny. V bitvě mezi Slavií a Hradcem Králové se v dramatické koncovce zadařilo Východočeškám.

Defenzivní bitva v Hradci

Velmi napínavý souboj obran viděli fanoušci v Hradci Králové, kde domácí celek přehrál pražskou Slavii těsně 48:47. Ani jeden z týmů se střelecky nedostal přes 30 procent úspěšnosti. Slávistky dobře začaly a hned v první čtvrtině měly čtyřbodový náskok, který byl ale jejich poslední v zápase a od té doby měly lehčí převahu domácí hráčky. Hradecké basketbalistky ovládly druhou čtvrtinu, která jim vynesla až dvouciferný náskok, který si přenesly do poslední čtvrtiny. V ní přišel zoufalý nápor hostujících hráček, které překvapivě vyhrály poslední vzájemné utkání. Blíž, než na rozdíl jediného bodu třicet sekund před koncem se ale Slavia nedostala, a k obratu tak nedošlo a favorit si pohlídal výhru.

K té přispěla osmnácti body Kristýna Čuperková, deset bodů přidala Simona Fišerová. V hostujícím dresu se na čtrnácti bodech shodly Veronika Aulichová a Kateřina Rokošová.

Brno patří Žabinám

Klasický derby zápas přišel na řadu mezi brněnskými celky KP a Žabiny. I podruhé v této sezóně zvítězily Žabiny, tentokrát 72:66 a oba celky vyhlíží potenciální další souboj za týden v rámci finále či duelu o třetí místo v rámci Final 4 Českého poháru.

Po vyrovnané první půli zavelely Žabiny k výhře ve třetí čtvrtině, kterou ovládly poměrem 16:7 a získaly si devítibodový náskok. Ten se Královopolanky snažily velkým náporem v poslední čtvrtině smazat, ale nezdařilo se jim to, když se přiblížily na rozdíl čtyř bodů až v úplném závěru. Hvězdou zápasu byla hostující Petra Záplatová, která nastřílela 20 bodů, doplnila jí hlavně Bria Holmes s 15 body. Nejlepší střelkyní poražených byla Rebecca Akl s 18 body.

Petra Záplatová (hráčka Žabiny Brno) „Do utkání jsme šly s tím, že to bude klasické derby, a tedy velice vyhrocené. V první polovině zápasu jsem tedy myslela, že vyhráváme o víc, než když jsem se vždycky koukla na tabuli. Porážely jsme se spíše vlastníma chybama, než že by nás poráželo KPčko. Většinou odskočíme, uděláme pár chyb a ono nás to potrestá. Do budoucna se tomu musíme vyvarovat, protože zápas s Hradcem bude něco podobného. Bude běhavý a fyzický. Takže tyto ztráty musíme eliminovat."

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „Po sérii jednodušších utkání jsme rádi za tento souboj s KP Brno. Myslím si, že jsme dneska vyhráli zaslouženě, i přestože se zápas tahal. Jednatřicet minut jsme byli ve vedení. Je mi jen líto těch hluchých pasáží, kdy hrajeme v pohodě a z ničeho nic začneme panikařit a dělat chyby ze ztráty koncentrace.“

Jakub Nevrlý (asistent trenéra KP Brno): "Derby bylo soubojem obran, soupeři si nic nedarovali. Rozhodla třetí čtvrtina, kde jsme měli hluchý úsek. Žabiny využily svoji výškovou převahu, přeskákaly nás na útočném doskoku. Naše holky zase dobře běhaly do brejků, byl to náš plán hrát rychle a ten se dařil. Byla to dobrá pozvánka na Final 4 Českého poháru, kde se můžeme za týden znovu potkat i ve finále!