Levhartice nestačily, USK sahal po rekordu

Dvěma zápasy pokračovalo ve středu dění v RENOMIA ŽBL. Byl z toho dva relativně jednoznačné výsledky, když Chomutov nestačil na Slavii a druhý pražský tým USK rozdrtil Strakonice, které jsou tak nadále bez výhry poslední v tabulce.

Slabý start Levhratic

Cennou výhru na nové domácí palubovce haly Rokytka získala pražská Slavia, která přehrála nepříjemný Chomutov 74:59.

O výsledku dala jasně najevo hned první čtvrtina, ve které Chomutov nabral devítibodovou ztrátu, ze které se už nedokázal vyhrabat. Po solidní druhé čtvrtině pak přišla jasná třetí, ve které se Levhratice zmohly jen na šest bodů a zápas dostal definitivní tečku. Nepomohla pak ani ofenzivně nejlepší desetiminutovka Chomutova, protože pětadvacet bodů na více než kosmetickou korekci skóre.

Jasně nejlepší střelkyní zápasu byla s 22 body Eliška Mircová, která trefila šest trojek, doplnila jí s jedenácti body Veronika Aulichová. Chomutov měl oporu v šestnácti bodech Američanky Jordan Reynolds, na deset se dostala zkušená Kateřina Bartoňová.

Bod od rekordu USK

Další drtivou výhru si připsaly basketbalistky ZVVZ USK Praha, když přehrály Strakonice 154:28. O pouhý bod tak zaostaly za klubovým rekordem, který proti stejnému soupeři padl v únoru 2020.

Na stobodovou hranici se dostaly české mistryně už šest minut po přestávce a hned osm z devíti hráček pražského týmu zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Přes deset se nedostala jen Tereza Halátková, která měla ale málo vídaných deset zisků. Po návratu z kvalifikace o MS se 28 body za 23 minut blýskla Brionna Jones, na 24 bodů se dostala Veronika Voráčková a na 21 María Conde. Za Strakonice si Marie Machytková připsala 9 bodů a osm doskoků.