Levhartice páté a třetí

Na pátém místě v letošním ročníku RENOMIA ŽBL skončí Levhartice Chomutov. Ty ve druhém utkání dvojzápasu o páté místo zdolaly Trutnov 69:60 a po vítězství v prvním utkání 76:73 ukončují sezónu na pátém místě. Zároveň mohou slavit i třetí místo v Českém poháru, když bylo dnes rozhodnuto o kontumaci utkání o bronz proti pražské Slavii.

Lépe do utkání vstoupil domácí Chomutov, když se Levhartice třikrát v rychlém sledu prosadily a šly do vedení 8:2 a o chvíli později i 12:5. Trutnov se pak zlepšil, i tak se ale Východočešky střelecky první čtvrtinou protrápily a jen koš Anny Rylichové těsně před koncem úvodní desetiminutovky pomáhal náskok mírně snížit. Střelecké trápení Trutnova pokračovalo i ve druhé čtvrtině, ale náskok Chomutova se spíš snižoval, když se Levhartice k soupeřkám ve slabé potenci přidaly. Levhartice vedly až o devět bodů, v závěru poločasu ale tři minuty neskórovaly a Trutnov znovu korigoval. Ani těsná porážka hostujícím hráčkám ale nestačila, potřebovaly vyhrát minimálně o tři body, aby se prodlužovalo.

Dramatická bitva pokračovala i v druhém poločase, když se Trutnovu podařilo hned dvakrát srovnat skóre a několikrát se přiblížit na dostřel, ale do vedení se Východočešky nedostaly. Naposledy to bylo ještě čtyři a půl minuty před koncem jen o bod, než zareagovaly Levhartice šňůrou 11:2 a rozhodly.

V zápase s nízkým skóre zářila šestnáctiletá rozehrávačka Chomutova Valentýna Kadlecová s 18 body, doplnila ji se 17 body Tereza Vorlová a s 12 Kateřina Rokošová. Trutnovu nestačilo 16 bodů Terezy Králové a 14 Anety Finkové.