Levhartice útočily po spánku a na Královce o 86

Chance ŽBL má za sebou další dvě utkání. Po reprezentační pauze hrál už podruhé doma Chomutov a ve hře bylo pohodlí na 4. místě tabulky. Také pro obhájkyně titulu se jednalo o druhý zápas v rychlém sledu.

Krátký spánek, pak Levhartice zaútočily

Ukolébalo je brzké vedení? Levhartice Chomutov si přes krátký výpadek došly v utkání 17. kola Chance Ženské basketbalové ligy pro domácí výhru 70:56 nad BLK Slavia Praha a opevnily se na čtvrté příčce tabulky. Hosty z české metropole ještě čeká souboj o pátou pozici. Bilancí 8-8 se rovnají šestému Sokolu Hradec Králové.

Druhý díl svého pražského dvojboje začal Chomutov odpovědně, desetibodovou šňůrou se dostal do vedení 12:3. Přelom čtvrtin však patřil hostům. Začala to chomutovská rodačka Kateřina Rokošová, dvanáctibodovou sérii dokonala zkušená Kateřina Suchanová, Pražanky otočily na 19:16. A krátce nato je Brandi Beasley dostala tříbodovou akcí do vedení 23:18.

Poločas bodových sérií tím ale ani zdaleka nekončil. Valentýna Kadlecová trojkou dorovnala a zahájila patnáctibodovou šňůru, po které došly Levhartice k poločasovému náskoku 37:25.

Pokud se v první dvacetiminutovce skóre posouvalo divokými přískoky, po pauze to byl zcela jiný příběh, pohádka o poklidném chomutovském triumfu. Snížení Slavie na devítibodový rozdíl bylo tím nejnapínavějším, co bylo v této části k vidění. Když na konci třetí čtvrtiny zvýšil Chomutov po šestkách Moniky Fučíkové a Elišky Brejchové na 55:40, bylo rozhodnuto. Dvě trojky v poslední části přálo slávistce Elišce Mircové snad i domácí publikum.

Střelecky táhla Levhartice tradiční opora NaJai Wynn-Pollard, tentokrát se prezentovala 20 body, dosadila k nim 11 doskoků. Valentýna Kadlecová zvládla 13 bodů, Michaela Krejzová má na kontě 10 bodů. Monika Satoranská má 11 doskoků a pomohla k jasné výhře domácího celku v této statistice. Na 55 chomutovských doskoků Slavia odpověděla jen 37.

Kateřina Rokošová a Makeda Clarke-Nicholas se na slávistické straně shodly na 12 bodech, Kateřina Suchanová a Brandi Beasley připojily po 10 bodech. Tereza Zítková se při své premiéře v pražském celku na 13 minut bodově neprosadila.

Na Královce o 86

Souboj lídra Chance Ženské basketbalové ligy s posledním byl rozhodnut velice rychle. ZVVZ USK Praha si s BK Strakonice doma na Královce poradil 118:32, když už první čtvrtinu ovládl 37:4. Výhry Jihočešek jsou pouze dílčí. Duel neskončil o více než sto bodů. Neinkasovaly stovku už ve třetí čtvrtině. V závěrečné části prohrály „pouze“ 13:24.

V úvodní čtvrtině zamířily favoritky za vítězstvím hodně dravě, soupeři v ní nedovolily koš ze hry, uspěl jen při čtyřech trestných hodech. Na hostujícím týmu si vynutily deset ztrát. Jednostranným zápas zůstal i ve druhé čtvrtině, a tak se do šaten šlo za stavu 71:13.

Po pauze se osmička hráček USK rozhodla hosty šetřit, rozevírání nůžek se zpomalilo. A ke konci se Jihočešky dokonce dočkaly jedné dvouciferné střelkyně. Luisa Vydrová se v poslední pětiminutovce třikrát prosadila a svou celkovou bilanci posunula na 12 bodů a šest doskoků. Barbora Soukupová ji doplnila šesti body.

Střeleckou královnou zápasu byla Brionna Jones, trojkou v závěrečné minutě svou statistiku posunula na 32 bodů - dorovnala celý tým soupeře. K tomu připojila 10 doskoků. Na double double dosáhla i další americká posila domácího celku Alyssa Thomas s 11 body a 17 doskoky.

Valériane Vukosavljevič přidala 19 bodů, Tereza Vyoralová zvládla 17 bodů a Simona Sklenářová se postarala o 15 bodů. Šestou a poslední dvojcifernou střelkyní vítězek byla Veronika Voráčková se 14 body.