Levhartice v závěru zabraly

Úterní předehrávkou v Chomutově se rozjelo předposlední kolo nadstavby Chance ŽBL, která skončí v neděli na stejném místě a příští týden se rozjede play off. Levhartice přivítaly doma Brandýs a celek bojující o poslední postupovou příčku do play off přehrály 95:67.

Chomutovu se přidala v poslední době na seznam zraněných Zuzana Kučerová, Levharticím navíc už o nic nejde, spíš se chtějí maximálně připravit na start série play off proti KP TANY Brno, proto trenér Pavel Staněk částečně šetřil hlavní opory, nenechal je na palubovce tolik minut, jak by možná udělal v klíčovém zápase. I proto se Brandýs tři čtvrtiny v utkání udržel a bojoval o případnou velmi nečekanou výhru. Posledních šestnáct minut utkání ale patřilo už jasně favoritkám, které zvládly tuhle poslední pasáž zápasu poměrem 45:20 a závěr si bez potíží pohlídaly. Vrcholem toho byla drtivá poslední čtvrtina, kterou Levhartice zvládly 28:13.

Duel byl sice vyrovnaný na ztráty, Levhartice měly dokonce o jednu víc, ale na doskoky vyhrály domácí favoritky 60:36, trefily deset trojek a celkově byla jejich úspěšnost střelby daleko blíže padesáti procentům než u Brandýsa. Za hosty snesla přísnější měřítko zejména Kwanza Murray, která se blýskla 29 body, třináct přidala Khiana Johnson. Pět dvouciferných střelkyň Levhartic vedla s 21 body Američanka Wynn-Pollard, navíc doskočila i jedenáct míčů. Double-double měla i Kateřina Bartoňová, která zase k deseti bodům přidala jedenáct asistencí.