Lvice přejely KP, Ostrava a Slavia slaví první výhry

Trojice zápasů se odehrála ve středu v rámci druhého kola RENOMIA ŽBL. Stále stoprocentní jsou i po druhém kole Hradecké Lvice, které přehrály ve šlágru kola jasně KP Brno. První výhry v sezoně slaví Ostrava a také pražská Slavia.

Slavia vládla od úvodu

Pražanky chtěly odčinit prohru na palubovce Chomutova v úvodním kole a bylo to na nich hodně vidět. Do zápasu vlétly s maximální vervou a po dvou minutách vedly 12:2. V úvodu zářila hlavně Petra Bakajsová, která stihla rychlých devět bodů a po jejím dalším koši to bylo v páté minutě 20:4. Pak se Východočešky probraly a chytily se, první pětiminutovka ale udala ráz celému zápasu. Zlepšení Trutnova pokračovalo i ve druhé čtvrtině a série těsně před poločasem přinesla po trojce Kláry Drbohlavové snížení na rozdíl sedmi bodů. Jenže poločasová přestávka dodala více sil domácímu celku, ten ovládl třetí čtvrtinu poměrem 28:18, posunul rozdíl ve skóre nad dvacet bodů a definitivně rozhodl.

Hned šest Slávistek se dostalo do dvouciferných čísel v čele s devatenáctibodovou Petrou Bakajsovou, na 17 bodů a 11 doskoků se dostala Ieva Savickaite. Trutnov vedla se 16 body Aneta Finková, o bod méně zvládla kapitánka Kateřina Kozumplíková.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Nezachytili jsme úvod utkání a začátek druhého poločasu. Slavia brzy vedla 20:4, ale po time outu a změně obrany na zónovou jsme se dostali zpátky do zápasu. Rozdíl jsme stáhli až na sedm bodů a byli jsme schopni hrát vyrovnanou partii. Bohužel, vstup do druhého poločasu se nám nepovedl a Slavia se rychlou šňůrou 5:0 dostala do dvouciferného náskoku, který si zkušeně pohlídala. V útoku jsme znovu dali 70 bodů, problém máme ale v obraně. S takto fyzicky vyspělým soupeřem nejsme schopni odehrát po celých 40 minut vyrovnanou partii.“

Ostrava ani jednou neprohrávala

První zápas v sezóně odehrála Ostrava s novým kádrem na palubovce Slovanky MB. Hostující hráčky do zápasu vstoupily úžasně a za dvě a půl minuty vedly 10:0. Středočešky ale zabojovaly a už v závěru první čtvrtiny se dostaly na rozdíl jediného bodu. Ostrava zvládla dobře úvod druhé desetiminutovky, ale Slovanka se nedala a tři minuty před přestávkou bylo po trojce Petry Malíkové jedinkrát v zápase vyrovnáno. Hostující hráčky pak dokázaly odskočit do dvouciferného rozdílu, a i když Slovanka dotírala, své vedení si uhlídaly až do konce. Hvězdy zápasu byly pro Ostravu v podobě zahraničních posil, Sara Dickey dala 23 bodů, Tiffany Jones přidala 19 bodů a 17 doskoků, Eilidh Simpson nastřílela 16 bodů. Domácí vedla s 11 body Samra Omerbahšič, do dvouciferných čísel se dostala ještě s 10 body Petra Malíková.

Úžasný poločas Hradce

Hradecké lvice odehrály ve šlágru prvního kola KP Brno famózní první půli, která prakticky rozhodla o jejich výhře. Na úvodní koš Emily Potter odpověděly domácí hráčky dvanácti body v řadě a díky skvělé střelbě se dostaly v závěru první čtvrtiny už do vedení 29:9. Pak se Královopolanky zlepšily v útoku, v obraně ale nedokázaly kontrovat a za první poločas inkasovaly 52 bodů. KP se pokusilo o nápor ve třetí čtvrtině, ale dostalo se jen na patnáctibodový rozdíl, pak přišla série domácích hráček, která zápas definitivně zlomila. Hradec vedla se 16 body a 11 doskoky nestárnoucí pivotka Petra Kulichová, bodově ji dorovnala Klára Marečková, na čtrnáct bodů se dostala Kateřina Zavázalová. Emily Potter byla nejlepší střelkyní Brna s 18 body, o bod méně přidala Eva Kopecká.