Lvice se naladily na pohár

Hradecké Lvice se dobrým výkonem připravily na blížící se Final4 poháru, když v Brně rozstřílely Technic 104:63. K výhře nakročily svěřenkyně trenérky Ptáčkové hned v první čtvrtině, kterou vyhrály 27:13 a v podobném výkonu pokračovaly další dvě čtvrtiny. I když v závěru hostující hráčky polevily a o dva body ztratily poslední čtvrtinu, na jasné výhře Hradce to nic nezměnilo.

Vítězky měly hned šest dvouciferných střelkyň, nejlepší z nich Michaela Matušková dala 22 bodů, reprezentantky Minarovičová s Březinovou daly 17 respektive 11 bodů. Nejlepší hráčkou Brna byla se 14 body Selucká, o bod méně přidala Zítková.

Lucie Zítková (trenérka Technic Brno): „Dnes nás čekal velmi kvalitní soupeř a už od začátku zápasu to bylo znát, kvalitní obrana a vybíhání do rychlých protiútoků nám činilo obrovské problémy. Nedostatečná koncentrace a špatná úspešnost střelby vedly k 40 bodovému rozdílu mezi námi a výborně hrajícím Hradcem.

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové): „Dnes to bylo utkání odehrané v tempu, když jsme po delší době hrály každý útok rychle dopředu. Hra se nám celkem dařila a byl to pohledný basketbal na obou stranách, hrálo se bez obran a padlo hodně bodů.“