Lvice U16 podlehly na úvod Challengeru Portugalkám

V nadupaném basketbalovém létě 2021 odstartoval další turnaj s českou účastí, a to Challenger dívek U16 v portugalském Portu. Český tým pod vedením trenéra Richarda Fouska tam v úvodním zápase po boji podlehl domácímu týmu 54:71. Turnaj pro české lvice pokračuje hned v úterý od 19 hodin duelem s Polkami.

Češky v prvním poločase hodně bojovaly se ztrátami, kterých spáchaly hned 14, a to jim dostatečně komplikovalo snahu udržet se ve hře. Lvice se držely na vyrovnaném skóre osm minut, do stavu 12:12, kdy pak domácí Portugalky lépe zvládly závěr první čtvrtiny a následně i většinu té druhé. Právě české chyby dokázaly domácí hráčky trestat prakticky bez výjimky a náskok rostl do dvouciferných čísel. Na obou stranách se prosazovalo velké množství hráček, když za Portugalsko skórovalo jedenáct hráček za první půli a v českém dresu deset. Portugalky ale byly přeci jen efektivnější.

Lvice v druhé půli zápas rozhodně nevzdaly a snažily se dotírat na Portugalky, ty však celkem suverénně držely náskok kolem patnácti bodů, který se Češkám jen těžko stahoval. Délku a fyzickou náročnost celého turnaje pochopil i trenér Fousek, který dal i ve druhém poločase dostatek příležitostí hráčkám z lavičky s tím, že se bude hrát celkem pět zápasů v šesti dnech.

Nejlepší střelkyní zápasu byla patnáctibodová Eliška Trollerová, osm bodů přidala Tereza Trávníčková, která zvládla i stejný počet doskoků. V dresu vítězek se na 12 bodů dostala Clara Sofia Vieitas Ferreira Da Silva a deset bodů přidala Rita Rodriguez. Český tým nakonec po slabší první půli ztratil 23 míčů, horší statistikou je fakt, že při agresivní hře Lvice zahodily 12 šestek, které mohly utkání udělat dramatičtější.