Lvice U18 nestačily ve čtvrtfinále ME na Německo

České basketbalistky do osmnácti let medaili na evropském šampionátu divize A nezískají. Svěřenkyně Viktora Pruši nestačily ve čtvrtfinále turnaje v italském Udine na Německo 44:72 a čekají je boje o páté až osmé místo. Nejlepší střelkyní Češek byla se 13 body Barbora Jindrová.

Český tým věřil, že může silné Němky přehrát a dostat se do bojů o medaile, v zápase se však Češky udržely jen v úvodu. Za stavu 10:10 se Němky utrhly a získaly náskok, o který už nepřišly. Ještě do poločasu se český tým držel na dostřel a vypadalo to na drama, v druhé půli už se projevila síla německého týmu.

Češkám se vůbec nedařilo střelecky kromě solidních trojek, nepomohly si ani z čáry trestného hodu, kam se prakticky nedostávaly a měly obrovskou ztrátu v doskakování. Takový rozdíl ve statistických ukazatelích se musel začít projevovat a po přestávce se ukázal v plné kráse.

Němky od začátku druhé půle navyšovaly vedení, v závěru třetí čtvrtiny si získaly zpět dvouciferný náskok a v poslední čtvrtině odevzdaný český tým jasně přehrály. Vedly až o osmadvacet bodů a o ty zápas i skončil. Málo vídaných jedenatřicet útočných doskoků Německa vedlo k převaze v doskakování 75:33, se kterou se prakticky nedá zvítězit. Češky nedokázaly podpořit své dvě dvouciferné střelkyně Barboru Jindrovou a Simonu Sklenářovou.

Po dni pauzy se Češky v sobotu střetnou v utkání o páté až osmé místo od 16:30 s Ruskem.

Německo - Česká republika 72:44 (20:12, 34:28, 52:36)

Sabally 16, Geiselsoder 12 – Jindrová 13, Sklenářová 10, Halátková 6, Kopecká 5, Dudáčková 4, Ondroušková 3, Žílová 2, Holubová 1, Frgalová, Merhautová, Galíčková a Miklíková 0

TH: 25/16 – 9/3

Trojky: 6 - 7

Doskoky: 75 – 33

Zisky: 9 - 10

Ztráty: 18 - 16

Asistence: 18 - 12

Fauly: 15 - 21