Lvice U18 po bitvě podlehly Španělsku

Česká ženská reprezentace do osmnácti let neúspěšně rozehrála evropský šampionát elitní divize v italském Udine zápasem se Španělkami. Češky sice po většinu utkání vedly, ale v koncovce jim duel utekl a prohrály 67:71.

Vstup do zápasu měly svěřenkyně trenéra Viktora Pruši parádní, když od stavu 8:11 daly patnáct bodů v řadě a ujaly se dvouciferného vedení. To si přenesly do druhé čtvrtiny, v té jim však odešla střelba, daly jen osm bodů a dovolily Španělkám vrátit se do zápasu, což se hráčkám v bílém povedlo už do přestávky.

V druhé půli český tým neustále držel mírný náskok, nedokázal se ale soupeři utrhnout a Španělky tak byly neustále na dostřel. Zápas se tak lámal až v závěru. Pět minut před koncem ještě Ludmila Dudáčková zvyšovala na 64:60, pak však Češky přes tři minuty neskórovaly a Španělsko třemi koši otočilo skóre. Lvice měly šanci srovnat, ale Dudáčková nejprve ztratila míč a poté se dopustila nesportovní chyby. Španělky pak míjely trestné hody a dávaly Češkám šanci na obrat, ale žádná trojka do koše nepadla a závěr si Španělsko pohlídalo.

Španělsko - Česká republika 71:67 (11:23, 29:31, 50:54)

Piera 19, Pueyo 15, Carrera 12 – Galíčková 15, Sklenářová 14, Žílová 9, Halátková a Kopecká po 6, Jindrová a Frgálová po 5, Dudáčková 4, Holubová 3, Merhautová, Miklíková a Ondroušková 0

TH: 33/16 – 11/8

Trojky: 3 - 11

Doskoky: 33 - 35

Zisky: 19 - 7

Ztráty: 17 - 25

Asistence: 14 - 15

Fauly: 18 - 27