Lvice U20 mistryněmi Evropy!

České basketbalistky do dvaceti let jsou mistryněmi Evropy divize B! Češky ve finále v rumunské Oredii přehrály podruhé na turnaji Bělorusko, tentokrát jasněji 68:47. Hvězdou zápasu byla s 18 body Tereza Vitulová.

Svěřenkyně Kena Scalabroniho si na šampionátu v Rumunsku prožily několik vyrovnaných zápasů, ve finále však měly od začátku navrch. Zápas nabral správný směr už po pěti minutách. Od stavu 11:9 daly Češky devět bodů v řadě a získaly dvouciferný náskok, který jim dodal klid. Bělorusky se nechtěly vzdát a před poločasem se přiblížily na pět bodů, to však bylo vše.

V druhé půli měl český tým více sil a soupeřky definitivně zlomil. Nakonec vedly až o čtyřiadvacet bodů a v závěru už mohly slavit.

Už před zápasem bylo jasné, že se český tým vrátí od příštího roku do elitní divize, svěřenkyně trenéra Scalabroniho na turnaji ani jednou neprohrály, hrály uvolněně a bylo to na nich vidět. Přes celý turnaj předvedly skvělý výkon na doskoku a dokázaly to i ve finále. Měly téměř dvojnásobnou převahu 60:31 a nevadilo jim tak ani jedenadvacet ztracených míčů.

Parádní výkon si do finále nechala Tereza Vitulová, která nastřílela 18 bodů a doskočila 8 míčů, Lucie Hošková dosáhla na double-double za 11 bodů a 13 doskoků.

Bělorusko - Česká republika 47:68 (13:22, 23:34, 38:53)

Vasileuka 15, Adashchyk 8 – Vitulová 18, Voráčková 12, Hošková 11, Šotolová a Pospíšilová po 8, Gallasová 4, Rylichová 3, Tomancová a Smutná po 2, Zítková a Natabou 0.

TH: 10/8 – 10/6

Trojky: 3 - 4

Doskoky: 31 - 60

Zisky: 11 - 5

Ztráty: 11 - 21

Asistence: 6 - 18

Fauly: 9 - 14