Lvice zabojují o medaile

Skvělé! České basketbalistky do dvaceti let přehrály ve čtvrtfinále evropského šampionátu v maďarské Šoproni Polsko 64:43 a jsou blízko zisku medaile. O historický úspěch zabojují v pátek od 20:15 proti Francií, kterou zdolaly v základní skupině 59:54.

Češky na turnaji výborně brání, což potvrzovaly i v úvodních minutách čtvrtfinále. Když se přidal i slušný útok, bylo to v sedmé minutě 18:8. Pak se na české střelkyně nalepila lehce smůla, přišlo několik minutých střel a Lvice lehce znervózněly. To pomohlo Polkám, které se nijak výrazně ve druhé čtvrtině nezlepšily, přesto se jim podařilo český náskok snížit na čtyři body. Přispěla k tomu i velmi tvrdá hra polského týmu, po které se Češky několikrát jen těžko zvedaly ze země.

Po přestávce se však naplno ukázal tým, který dosud na turnaji nepoznal hořkost porážky a zdolal i několik favoritů. Češky ve třetí čtvrtině soupeřky kompletně přejely, když se dařil rychlý přechod do útoku i zakončení z toho postupného. Navíc stále fungovala skvělá obrana, která dovolila za celý druhý poločas Polkám jen devatenáct bodů. Polky ztratily dvaadvacet míčů a když Češky neuspěly z první střely, pomohly si třiadvaceti útočnými doskoky. V posledních minutách se už tak jen dohrávalo a trenérka Ptáčková mohla pošetřit síly na páteční semifinále. Střelecky se nejvíc předvedla patnáctibodová Dominika Paurová, deset bodů přidala Petra Malíková. Kompletní statistiky najdete na oficiálním webu turnaje.