Lvicím U18 odešla střelba a na ME skončí šesté

České basketbalistky do osmnácti let skončí na evropském šampionátu divize A na šestém místě. Svěřenkyně Viktora Pruši odsoudila k šestému místu porážka v posledním duelu na šampionátu v italském Udine. Češky nestačily na Belgii 27:68 a těsně jim tak utekla šance postoupit na světový šampionát.

Český tým včera po solidním výkonu porazil Rusky, na sobotu ale nedokázal navázat a na Belgii od začátku nestačil. V úvodu se ani jednomu týmu nedařilo střelecky, a i když Češky sedm minut čekaly na první bod, prohrávaly jen 1:6. Za celou první čtvrtinu se však český tým dostal jen na 4 body a nabral dvoucifernou ztrátu.

Zlepšení v ofenzivě nepřišlo ani ve druhé desetiminutovce. Češky daly jen o bod více, za první půli zvládly jen tři koše z pole (dvě trojky) a v poločase ztrácely jedenadvacet bodů. Změna nepřišla ani po přestávce, když se český tým nedostal ani jednou nad deset bodů za čtvrtinu, v průběhu duelu ztrácel až jedenačtyřicet bodů a poslední čtvrtina se už prakticky jen dohrávala.

Češky proměnily za celý zápas jen devět pokusů z pole a neměly tak šanci se udržet v zápase. Ztrácely i na doskoku a žádná hráčka českého týmu se nedostala na víc než osm bodů.

Belgie - Česká republika 68:27 (14:4, 30:9, 44:18)

Massey 18, Leblon 11 – Miklíková 8, Kopecká 5, Halátková 3, Sklenářová, Žílová, Jindrová, Galíčková a Dudáčková po 2, Merhautová 1, Holubová, Ondroušková a Frgálová 0

TH: 14/9 – 10/6

Trojky: 9 - 3

Doskoky: 53 – 30

Zisky: 10 - 8

Ztráty: 17 - 15

Asistence: 23 - 6

Fauly: 13 - 15