Malíková vítězná, Žabiny zabraly po přestávce

Třemi zápasy čtvrtého kola pokračovalo v sobotu dění v RENOMIA Ženské basketbalové lize. Čtvrtý duel USK Praha se Strakonicemi byl kvůli marodce Jihočešek odložen, i tak ale v ostatních duelech neměly favorizované celky větší potíže. Brněnští zástupci v EuroCupu si napravili chuť a jsou bez porážky, pražská Slavia svou bilanci vyrovnala.

Malíková porazila kamarádky

Dvanácti body se v duelu proti svým bývalým spoluhráčkám blýskla nová opora KP Brno Petra Malíková. Teprve devatenáctiletá hráčka proti svému ex-týmu Slovance byla jednou z nejlepších hráček na hřišti a pomohla KP k vydřené výhře 75:62.

Slovanka šla do utkání jako outsider, ale velmi dobře zvládla cca osmiminutový úsek na přelomu první a druhé čtvrtiny, který jim hned třikrát přinesl až pětibodový náskok. Od stavu 19:24 ale ovládly zbytek poločasu Královopolanky a získaly si poločasový osmibodový trhák. S tím bojovaly Středočešky až do závěru třetí čtvrtiny, kdy jim následně skóre uteklo rychle až ke dvacetibodové hranici a v závěru už Slovanka jen opticky snižovala rozhodnutý zápas.

Petru Malíkovou o dva body přestřílela spoluhráčka Eva Kopecká, jejich spoluhráčka Natalie Kucowski zase doskočila 18 míčů. Nejlepší střelkyně zápasu ale musíme hledat v dresu Slovanky – Eliška Hálová dala 21 bodů, o bod méně zvládla její jmenovkyně Eliška Brejchová.

Žabiny se probraly po přestávce

Trápení v úvodu si prožily ve čtvrtém kole basketbalistky brněnských Žabin, které doma zdolaly Levhartice Chomutov až po skvělé třetí čtvrtině 74:52.

Žabinám v televizním duelu vůbec nevyšel úvod, od začátku ztrácely až o osm bodů, a ještě čtyři minuty před přestávkou ztrácely 12:19. Pak však zavřely svou polovinu, ukončily poločas sérií 13:0 a nastartovaly se na rozhodující třetí čtvrtinu. Tu následně ovládly drtivým způsobem 29:12 a zlomily odpor Levhartice, které pak už jen vyhrály nejtěsnějším rozdílem uvolněnou závěrečnou desetiminutovku.

Nejlepší střelkyní zápasu byla se 16 body hostující Valentýna Kadlecová, doplnila ji se 14 body Kateřina Bartoňová. Brňanky měly střeleckou hvězdu v Natálii Stoupalové (13 bodů), o bod méně přidalo duo Bria Holmes a Anna Jurčenková.

Slavia s drtivým úvodem

Pro druhou výhru v ligovém ročníku si drtivým způsobem v rámci čtvrtého kola došla pražská Slavia. Ta si doma v Edenu poradila s Ostravou 83:59 a SBŠ tak i po čtvrtém střetu čeká na premiérovou radost z výhry.

Červenobílým hráčkám stačila ke klidné výhře skvělá úvodní dvacetiminutovka, možná by stačila i jen první čtvrtina. V ní vedly Pražanky po čtyřech minutách 11:2 a celou první čtvrtinu ovládly 31:9. Když pak udržely soupeřky na stejném počtu bodů i ve druhé čtvrtině, vyšplhal se rozdíl ke třiceti bodům a bylo rozhodnuto. Slavia si tak mohla dovolit i relativně vypuštěnou poslední čtvrtinu, ve které Ostrava nasázela 27 bodů a snížila drtivý rozdíl.

Střeleckou hvězdou střetnutí byla hostující Soňa Světlíková s 22 body, její spoluhráčka Josipa Silov se dostala na 20 bodů. V dresu Slavie se do dvouciferných čísel dostalo pět hráček v čele s třináctibodovým triem Eliška Mircová, Eliška Žílová a Katharina Fikiel.