Mistryně dramatu

Další dramatickou koncovku se šťastným koncem prožily v letošním play off basketbalistky Chomutova. Levhartice zvítězily ve druhém utkání série o třetí místo na palubovce Hradce Králové 61:60 a jediná výhra je dělí od historického úspěchu v podobně bronzových medailí. Tuto výhru mohou zaznamenat ve čtvrtek večer na domácí palubovce.

Byla to hodně defenzivní bitva kromě úvodní čtvrtiny, kdy obě družstva nastřílela více než třetinu celkových bodů v celém utkání. Tam se dařilo Levharticím, zejména díky Wynn-Pollard vedly až o pět bodů, po čtvrtině přeci jen těsně prohrávaly. Od druhé čtvrtiny přitvrdily obrany a náskok tak ani na jedené straně nenarůstal. Levhartice znovu vedly až o pět bodů, o poločase bylo ale skóre srovnané.

Hradec v první půli minul všech osm svých trojkových pokusů, zato byl výrazně úspěšnější za dva body. První poločas byl střeleckým soubojem zahraničních opor, když hostující Američanka Wynn-Pollard dala osmnáct bodů a doskočila osm míčů, domácí Ukrajinka Tetiana Havrylchyk zapsala jedenáct bodů s pěti doskoky.

Po přestávce předvedl Hradec vylepšený výkon a většinu druhé půle byl ve vedení. To bylo mírné, po koši Simony Fišerové čtyři minuty před koncem byl ale rozdíl na maximálních osmi bodech. Hradec už se trochu viděl se srovnanou sérií a prvním dramatem letošního play off. Chomutov ale odpověděl sérií 9:0, ve které měla prsty zejména Wynn-Pollard, která minutu před koncem otočila skóre na stranu Levhartic. V dramatické koncovce si pak oba týmy vyměňovaly zásahy, jako elitní boxeři. Effangová půl minuty před koncem poslala do vedení domácí, hostující Bartoňová si pak zkušeně došla pro faul a jedenáct sekund před koncem dvěma šestkami otočila. Po timeoutu ale Hradec bleskově zareagoval a sedm sekund před koncem si Zeithammerová vykoledovala faul Satoranské a dvěma šestklami znovu otočila. Poslední slovo měl ale Chomutov. Po timeoutu vyhodil míč na Bartoňovou, ta se podél základní čáry zbavila Zeithammerové a rozhodla. Bez oddechového času už Hradec musel střílet dalekonosnou střelu, která do koše nepadla.

Wynn-Pollard ovládla zápas 23 body a 16 doskoky, Bartoňová se silným závěrem vyhoupla na 9 bodů, šest doskoků a šest asistencí. Zklamaný Hradec se opíral o devatenáct bodů Effangové, šestnáct přidala Zeithammerová. Hradec zakončil zápas s jedinou úspěšnou trojkou z dvaceti pokusů.