Mladé Lvice zdolaly Bosnu a Hercegovinu

Česká reprezentace dívek do osmnácti let odpověděla na včerejší smolnou prohru se Španělskem, když přehrály Bosnu a Hercegovinu 83:68. Nejlepší střelkyní českého týmu byla se 13 body Barbora Jindrová.

Česká reprezentace dívek do osmnácti let odpověděla na včerejší smolnou prohru se Španělskem, když přehrály Bosnu a Hercegovinu 83:68. Nejlepší střelkyní českého týmu byla se 13 body Barbora Jindrová.

Svěřenkyně Viktora Pruši si nechaly vstup do utkání utéct a po pěti minutách ztrácely sedm bodů. Pak však dovolily soupeři dát do konce čtvrtiny jen dva body a po deseti minutách už bylo vyrovnáno. Zlepšená hra Lvic pokračovala i ve druhé čtvrtině, když se zlepšila hlavně obrana a do přestávky se podařilo favoritovi získat dvouciferný náskok.

Ve třetí desetiminutovce přišel trochu střelecký útlum, když Češky ztratily vedení 47:33 a po sérii soupeře 14:2 už vedly jen o koš. Definitivní zlom pak nastal až v poslední desetiminutovce, kdy za stavu 64:61 český tým vystřihl vlastní třináctibodovou sérii a zlomil odpor soupeřek.

Češkám se nedařilo z trojek ani z čáry trestného hodu, ale vyvarovaly se zbytečných ztrát a byly lepší na doskoku. Turnaj pro Lvice pokračuje v pondělí v 16:30 zápasem se Srbskem.

Česká republika – Bosna a Hercegovina 83:68 (15:15, 39:28, 61:53)

Jindrová 13, Žílová a Sklenářová po 12, Dudáčková 10, Kopecká 8, Galíčková a Frgálová po 7, Miklíková 6, Holubová a Halátková po 3, Ondroušková 2, Merhautová 0 – Domuzin 15, Mitric, Gligic a Marjanovič po 11

TH: 30/19 – 26/19

Trojky: 4 - 4

Doskoky: 40 – 33

Zisky: 13 - 6

Ztráty: 13 - 24

Asistence: 23 - 21

Fauly: 25 - 26