Momenty sezóny 2023/24

V rámci speciální kampaně před play off Chance ŽBL jsme pro vás připravili souhrn nejlepších momentů aktuálně skončené základní části a nadstavby sezóny 2023/24. Víte o lepším momentu nebo dalších, které můžeme do seznamu doplnit? Napište nám na sociálních sítích CZ:BASKETBALL.

Dokonalý obrat Žabin v poslední sekundě

Třetího března - start nadstavbové části. Nejočekávanější duel dosavadního průběhu sezóny, poprvé v přímém přenosu Nova Sport 1. KP TANY Brno má v městském derby od začátku navrch, v prvním poločase vede až o 26 bodů. Jenže domácí Žabiny postupně získávají půdu pod nohama a vše vyvrcholí v posledním útoku základní hrací doby. Reprezentační rozehrávačka Eliška Hamzová ve svém nájezdu ještě neuspěje, ale pod košem se objeví americká pivotka Elissa Cunane a s klaksonem strhává skóre a zároveň i vítězství na stranu Žabin poměrem 76:74.

Nevídaná ostrostřelba KP TANY

Než Královopolanky na startu nadstavby ztratily svůj obrovský náskok, musely ho vybudovat, a to úžasnou trojkovou střelbou. Za první čtvrtinu trefily deset trojek, což je historický rekord, za první půli dvanáct a celkem mířily zpoza oblouku přesně čtrnáctkrát, což je sezónní maximum a třetí nejlepší výkon historie. Pětkrát se trefila Karolína Šotolová.

Hrdinka Galíčková

Dotřetice KP TANY Brno a první prodlužovaný duel aktuálního ročníku. V polovině listopadu vedly Královopolanky doma nad Hradcem Králové už o patnáct bodů, ale náskok neudržely a mohly být rády, že hostující hvězda Kateřina Zeithammerová neproměnila potenciálně vítězný nájezd. V prodloužení už byl Hradec na koni, vedl půl minuty před koncem o tři body, jenže domácí hvězda Kateřina Galíčková trefila dvě trojky za sebou, tu vítěznou snad z devíti metrů přímo s klaksonem.

Favorit zabral na poslední chvíli

Basketbalistky Chomutova nebyly na konci ledna úplně v ideální formě. Duel na palubovce Trutnova měly bez potíží zvládnout, ale od prvních minut prohrávaly, většinu času o víc než pět bodů. Ještě tři minuty před koncem vedly domácí hráčky 63:57, do konce duelu ale neskórovaly a sérii sedmi bodů ve velký obrat dokonala košem s faulem zkušená rozehrávačka Kateřina Bartoňová.

Slavia náskok neudržela

Šanci vyšlápnout si na obhájkyně stříbra zahodily na Valentýna hráčky pražské Slavie. Svěřenkyně Dušana Medveckého v brněnské hale Rosnička zejména v prvním poločase skvěle střílely, vedly až o jedenáct bodů a měly Žabiny na lopatě. Pak ale přišel velký zvrat a Slavia se musela vyhrabat z dvouciferná ztráty a zachraňovat v posledních sekundách prodloužení. V něm už se projevila větší zkušenost Žabin.