Nápor Trutnova nestačil

Dramatickou předehrávku devátého kola připravily fanouškům hráčky Chomutova a Trutnova. Na domácí palubovce Levhartice po velké bitvě vybojovaly výhru 79:76.

Hostující KARA v utkání ani jednou nevedla, přesto nebyla tak daleko od třetí výhry v sezóně. Levhartice hned v úvodu odskočily do osmibodového vedení, které jim dodalo klid. Domácí hráčky se sice trápily ve střelbě z dálky, ale za dva body střílely velmi slušně, a hlavně skvěle doskakovaly. Ve druhé čtvrtině narostlo vedení Levhartic na patnáct bodů, domácí hráčky zápas bez větších potíží kontrolovaly. Střelecky se dařilo zejména hlavní americké hvězdě Wynn-Pollard, po sérii nepříliš povedených střeleckých duelů bodovala i kapitánka Michaela Krejzová. Právě tohle duo pomohlo ve třetí čtvrtině až k sedmnáctibodovému vedení domácího celku.

Tento náskok svítil na tabuli ještě osm minut před koncem, než se bojovný Trutnov začal bod po bodu vracet do hry. Východočeškám pomáhal zejména nízký počet ztracených míčů. Bodově zářila zejména Raina Tomašicka, která zavelela k náporu a pomáhala ke snížení. V důležitých chvílích ale zareagovala velkými koši domácí Krejzová, která dala většinu z deseti bodů, které za poslední čtvrtinu Levhartice zvládly. Nápor Trutnova vrcholil v poslední minutě, body Kateřiny Kozumplíkové ale nakonec už jen kosmeticky snížily rozdíl na jeden koš.

Wynn-Pollard byla nejlepší střelkyní zápasu s 23 body, Krejzová dodala 19 bodů a stejným počtem ji dorovnala hlavní opora Trutnova Tomašicka.