Nástup posil a 2 krát 30

Úvodními dvěma zápasy odstartoval poslední zářijový den nový ligový ročník Chance ŽBL. Dařilo se favoritům, první výhry posbíral nejen obhájce titulu pražský USK, ale také brněnské KP.

Posily se předvedly

Velmi povedené úvodní vystoupení mají za sebou basketbalistky KP Brno, které na domácí palubovce haly Vodova přehrály v přímém přenosu ČT Sport Plus Levhartice Chomutov 83:69. Rozdíl ani nebyl tak malý, hostující hráčky ho snížily až povedenou poslední čtvrtinou.

Duel totiž prakticky rozhodl hned úvod, kdy hráčky Chomutova přijely relativně krátce před zápasem, neměly tolik času na rozcvičení a na úvodu se to projevilo. Brňanky jasně soupeřky přeběhaly, zakončovaly jeden rychlý protiútok za druhým a hned v první čtvrtině získaly dvacetibodový náskok.

Levhartice pak zejména ve druhé čtvrtině dokázaly lepší ofenzivou kontrovat a dostaly se na dostřel. Královopolanky však předvedly velmi soustředěný výkon a ve třetí čtvrtině se dostaly zpět do poklidného náskoku, o který přišly až v úplném závěru, kdy oba celky prostřídaly a jejich výhra už nebyla v ohrožení.

Domácí hráčky sice měly padesátiprocentní šestky, ale zároveň daly jedenáct trojek a byly lepší i v doskakování. Blýskly se nové posily KP, když Anežka Kopecká nastřílela 22 bodů, Karolína Šotolová nastřádala 16 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí. Brnu se zranila po pouhých dvou minutách na hřišti Tetiana Havrylchyk. Chomutovu nestačilo 20 bodů a 10 doskoků Najai Wynn-Pollard, na čtrnáct bodů se dostala Valentýna Kadlecová.

Jozef Rešetár (trenér Levhratice Chomutov): „Rozhodlo se v úvodu, nestíhali jsme v obraně. Měli jsme totiž málo času na rozcvičení, na D1 to bylo o život, přijeli jsme do Brna pozdě. Navíc domácí celek měl vysokou úspěšnost střelby, nezbývá než mu gratulovat k vítězství.“

Marcela Kramer (trenérka KP): „První zápas doma, navíc ještě s Chomutovem, který není jednoduchým protivníkem, čekali jsme těžké utkání. Naše hráčky se se vším dobře vyrovnaly, nástup do zápasu byl skvělý, musím je pochválit - a speciálně kapitánku Evu Kopeckou, která holky zmobilizovala a vyhecovala. Prostor dostala lavička, je sice na čem stále pracovat, ale mám z výhry radost.“

Pohoda i v sedmi

Pouze se sedmi hráčkami odcestoval pražský USK k prvnímu utkání na palubovce Trutnova, kde se ale obhájkyním titulu podařilo zvítězit bez problémů 124:45. Dál tak pokračuje k překonání nejdelší série výher v ligové historii.

Pražanky vlétly do zápasu bez větších nervů, hned v první čtvrtině nasázely 37 bodů a udaly utkání jasný ráz. Mladý tým Trutnova proti zkušeným harcovnicím hodně chyboval, 35 ztracených míčů ani nedávalo moc velkou šanci na lepší výsledek.

Svěřenkyně Natálie Hejkové bez amerických opor nepotřebovaly spoléhat na střelbu z dálky, chodily do rychlých protiútoků a v postupném útoku volily zejména nájezd, což jim stačilo na postupné navyšování vedení až na maximálních devětasedmdesát bodů, o které utkání nakonec vyhrály.

Zářilo zejména zahraniční duo María Conde a Valériane Vukosavljevič. První jmenovaná Španělka přidala ke 30 bodům deset doskoků a osm asistencí, druhá navrátivší se hráčka dodala 32 bodů a po pěti doskocích i asistencích. Nejlepší střelkyní Trutnova byla s 8 body Michaela Gaislerová.