Navrátilkyně Hejdová: Musíme si dávat pozor na obranu

Zápasem v německém Saarlouis se Romana Hejdová vrátila do národního týmu. A návrat to byl opravdu povedený. S 11 body byla třetí nejlepší střelkyní týmu. Většinu ze své střelecké produkce si navíc schovala na polovinu třetí čtvrtiny, tedy na tu část zápasu, kdy Lvice své soupeřky přehrály a z vyrovnaného zápasu zamířily za jasným prvním vítězstvím v kvalifikaci o ME 2019.

Vítězství v Německu se nerodilo lehce. V prvním poločase Češky většinou doháněly ztrátu, která dosáhla až osmi bodů. Po změně stran ale své soupeřky jednoznačně přehrály a získaly v boji o evropský šampionát první důležitou výhru.

“Řekly jsme si, že zápas se nevyhraje útokem, ale obranou. Do druhého poločasu jsme nastoupily koncentrovaně a ubránily německé útoky až do konce. To byl klíč,” vrací se k zápasu ve vyprodané hale Romana Hejdová.

I když do soupeřova koše nasázela dvě z deseti českých trojek, v zápasech se špičkou starého kontinentu se chce soustředit především na defenzivu. “Pro mě je vždycky na evropské úrovni hlavní obrana. Proti Německu se nám v prvním poločase nedařila. Na to si musíme dávat pozor, ale věřím, že čím déle spolu budeme, tím bude lepší,” upozorňuje na to, že nový tým měl necelý týden na sehrání.

Ve středečním utkání proti Švýcarsku (20:10, SH Královka) tak vyhlíží ještě lepší výkon než v sobotu, i když je pro ní druhý kvalifikační soupeř velkou neznámou: “Snad jsem v životě ani proti žádné Švýcarce nehrála. Viděla jsem jejich výsledek zápasu s Belgií, která je porazila o 30 bodů. To se dalo očekávat, Belgie má silný tým.”

Více do zákulisí kvalifikačních bojů či svého návratu do reprezentace nechá Romana Hejdová nahlédnou v rozhovoru v zápasovém programu, který bude k dispozici na Královce před utkáním ČR - Švýcarsko. Dozvíte se třeba i to, kolik tipuje kompletně vyplněných Karet fanouška.

Vstupenky na utkání Česká republika - Švýcarsko jsou v prodeji v síti Ticketportal.