Nedotažená premiéra Slovanky

Zpátky na mapu nejvyšší ženské soutěže se vrátila sportovní hala Vysoké školy ekonomické v Praze na Třebešíně, když v ní od této sezóny působí celek Slovanky. Ten ji otevřel hned velmi zajímavým duelem proti Hradci Králové, ve kterém do poslední chvíle domácí outsider sahal po vítězství, aby padl 74:80.

Slovanka nastoupila v rámci třetího kola Chance ŽBL v tomto ročníku do akce poprvé, první dvě utkání překládala kvůli účasti hlavního kouče Gorana Loja jako lodivoda Bosny a Hercegoviny na světovém šampionátu žen v Austrálii a hned se pražský tým ukázal po letní přestavbě kádru jako kvalitní konkurent.

Hradec měl za sebou domácí výhru nad Ostravou, ale v Praze měl od začátku problémy, zejména s chorvatskou reprezentantkou Miou Mašič. Prakticky celý první poločas se skóre otáčelo ze strany na stranu a oba týmy se střídaly ve vedení. Domácí hráčky vedly o pět, Hradec maximálně o šest bodů. Oba celky hodně chybovaly, ale zároveň předváděly velmi slušnou úspěšnost střelby.

Zlom přišel v polovině třetí čtvrtiny. Hostující Kateřina Zeithammerová, ještě v loňské sezóně opora Slovanky, trojkou srovnala na 53:53, aby se pak hostující ofenziva zasekla. Slovanka dvanácti body v řadě odskočila, nezafungoval ani time out a Hradec mohl být rád, že Pamela Effangová vlastní minisérií dostala rozdíl před poslední čtvrtinou pod deset bodů. Čtvrté hrací období bylo už ale jasně ve prospěch Hradce. Ten sice inkasoval první koš ve čtvrtině, ale poté zavřel na více než pět minut vlastní koš a dvanáctibodovou sérii dokonala Michaela Matušková otočením skóre ve prospěch Východočešek. Slovanka utkání nezabalila, dvakrát srovnala, a ještě dvě minuty před koncem ztrácela jen tři body a měla k dispozici trestný hod, ten ale neproměnila a už nedala do konce zápasu ani bod. Hradec si tak poslední minuty pohlídal.

Nejlepší střelkyní zápasu se stala s 22 body domácí Mašič, ale také ztratila devět míčů. Skvělý zápas odehrála její spoluhráčka Eliška Hálová, která ke 21 bodům přidala i deset doskoků a šest asistencí. Proti „svým“ vystřílela Hradci výhru 21 body Kateřina Zeithammerová, osmnáct bodů přidala Pamela Effangová.