Nejlepší šance KP TANY?

Stačil jeden zápas semifinálové série „Souboje o Brno“ a celek KP TANY je najednou pod tlakem. Královopolanky v úvodním duelu podlehly favorizovaným Žabinám, netajily se však před sérií, že chtějí městskému rivalovi cestu do dalšího finále zkomplikovat a mají k tomu ideální příležitost. Ve druhém utkání hostí v neděli v tradičním dopoledním čase od 10:30 své soupeřky v rámci Family Game netradičně v malé hale STAREZ Arény Vodova.

Svěřenkyně Marcely Krämer neodehrály v hale Rosnička ve čtvrtek špatné utkání, ale v druhém poločase na ně dolehla únava z náročné pětizápasové čtvrtfinálové série s Chomutovem, kterou budou muset hodit za hlavu, pokud chtějí zvítězit a sérii hrané na tři vítězné zápasy zdramatizovat.

"Ve třetí a čtvrté čtvrtině bylo znát, že došly trochu síly. V poločase jsme zasloužily pochvalu za doskoky a nasazení v obraně, pak to zmizelo a Žabiny navýšily náskok a my už neměly tolik síly nejen dotáhnout, ale ani zlomit zápas," shrnula dění v hale Rosnička Petra Malíková, křídlo KP TANY. Autorka 13 bodů věří, že ona i spoluhráčky po regeneraci "dobijí baterky" vyčerpané ve čtvrtfinále a v neděli urvou s podporou domácích fanoušků první vítězství.

Naopak Žabiny vyhlíží ze své strany také výrazně lepší výkon, v pozápasových hodnoceních se jak hráčky, tak členové trenérského štábu shodovali, že na týmu byla znát osmidenní pauza od skončení čtvrtfinálové série s Ostravou.

„Pro nás bude klíčový dobrý vstup do zápasu a udržet koncentraci po celých čtyřicet minut. V neděli musíme eliminovat útočný doskok soupeře, protože v prvním zápase měly hodně druhých šancí. Věřím, že když vstoupíme do utkání s energií, dostatečnou agresivitou, budeme plnit pokyny trenérů, tak si společně s našimi fanoušky dojdeme pro druhý bod v tomto semifinále,“ prozradila křídelnice Žabin Simona Sklenářová.

Výjimečně povedená střelecká série může Petru Záplatovou dostat přes hranici 3000 nastřílených bodů, zatím je zkušená rozehrávačka Žabin na 2956 bodech. Její spoluhráčka Natálie Stoupalová má aktuálně na kontě 979 doskoků.

Anežka Kopecká překonala v prvním utkání polojubileem, aktuálně je na 1505 bodech. Protřelá rozehrávačka Michaela Vondráčková zase překonala ve čtvrtek hranici 400 ligových startů.

V rámci doprovodného programu se navíc diváci mohou těšit na zajímavou osobnost při slavnostním výhozu i na netradiční vystoupení v podobě finalisty TV soutěže Česko-Slovensko má talent a několikanásobného mistra světa ve stepu Tobiáše Košira s taneční skupinou T-Group Dance Studio.