Nevyvedený ostravský turnaj EWBL

Basketbalistkám Ostravy výsledkově nevyšel domácí turnaj Evropské ligy EWBL. Osmý tým ligové tabulky nedokázal navázat na dobrý start do této prestižní pohárové soutěže a v domácím prostřední prohrál oba dva zápasy. Podlehly ruskému duu Dynamo Novosibirsk – Rostov nad Donem.

Páteční program v hale na Tatranu začal duelem slovenského týmu Young Angels Košice proti Rostovu. Ruský tým měl hned od začátku navrch, a nakonec zvítězil hladce 101:76. Nejlepší střelkyní zápasu byla z Rostova Anna Zaitseva s 22 body, Košice vedla s 15 body Allison Marie Le Claire.

V rámci večerního programu šly poprvé do akce hráčky SBŠ poprvé pod vedením trenérské dvojice Kamil Havrlant – Kamil Fajta. Proti favorizovanému Novosibirsku se držel český tým do závěru první čtvrtiny, kdy hostující hráčky utekly do dvouciferného vedení. V nátlaku pokračoval ruský tým i nadále a rozdíl se blížil dvacetibodovému rozdílu, solidní závěr poločasu udržel SBŠ ve hře. Ve druhé půli to byla oboustranná přestřelka, Ostrava se snažila, rozdíl ve skóre se však snížit nepodařilo. Novosibrsk zápas vyhrál 86:73 hlavně díky 25 bodům Jamie Grace Scott, Ostravu vedla s 28 body Sara Dickey.

V prvním sobotním zápase se Košice potkaly s Novosibirskem a Slovenky padly i podruhé, když nestačily poměrem 71:86, protože Košicím nevyšla druhá čtvrtina. Vítězky střelecky táhla s 22 body Jamie Grace Scott, Košice měly nejlepší střelkyni znovu v podobě Le Claire, která zvládla také 22 bodů.

Turnaj se dohrál sobotním soubojem Ostravy s Rostovem. Stejně jako v pátečním zápase Ostravy začal ruský favorit utíkat ve skóre velmi brzy, když to bylo v šesté minutě 5:13. Pak se ale domácí hráčky probraly, zachytily nápor soupeře a do poloviny zápasu se dokázaly vrátit zpět do hry. Zlom v zápase nastal až na přelomu třetí a čtvrté desetiminutovky, když Rostov přitlačil v obraně, dostal se do dvouciferného vedení, a to už nepustil. Výhru ruského týmu 82:67 řídila Anastasia Maksimova s 21 body a 12 doskoky, nejlepší střelkyní Ostravy byla Ivana Grbić s 20 body.

Ostrava tak padla na čtvrtou příčku skupiny B, i tak ale prozatím drží postupovou pozici do další fáze.