Nováček po Silvestru stoprocentní

Zatím velmi úspěšný rok 2024 prožívá ligový nováček z Brandýsa. V loňském roce a úvodní části sezóny vybojoval jedinou výhru, po novém roce ale vyhrály Středočešky oba dva duely s konkurenty v tabulce a v tuto chvíli drží s třemi výhrami poslední postupovou pozici pro play off, navíc mají stejně výher jako sedmá Slovanka, kterou čeká v sobotu duel na USK.

K výhře nad Trutnovem výrazně pomohl dobrý nástup domácího celku do utkání. Koš Kateřiny Ebenhöhové je poslal v šesté minutě do jedenáctibodového vedení. KARA se částečně probrala ale právě Ebenhöhová skvělým závěrem udržela pro domácí tým náskok. Ten se bleskově rozplynul až ve druhé čtvrtině. Na jedenácti bodech byl stav ještě šest minut před přestávkou, pak ale domácí hráčky nedaly čtyři minuty ani bod a najednou KARA o koš vedla díky třináctibodové sérii. Dobrý herní úsek se ale Východočeškám rozplynul poločasovou přestávkou, po které Brandýs sérií 13:2 znovu utekl do dvouciferného vedení. Ze strany Trutnova ještě přišel jeden nápor, a to snížení na rozdíl šesti bodů na konci třetí čtvrtiny, na to dokázal ale Brandýs znovu odpovědět až na tentokrát maximálních osmnáct bodů rozdílu a ani nevadilo, že poslední čtyři a půl minuty duelu domácí tým neskóroval.

Trutnov se střelecky trápil (úspěšnost 36 procent z pole), dal pouze tři trojky a byl horší v doskakování i ztrátách. Duel byl soubojem malého počtu střelkyň na obou stranách (sedm hráček skórovalo za domácí, šest za hosty), lídrem byla domácí Kwanza Murray s 19 body, Leeza Burdgess přidala ke 14 bodům i jedenáct doskoků. Trutnovu nestačilo šestnáct bodů od Michaely Gaislerové (deset doskoků), o bod méně dala Dominika Rusiňáková.