Nymburk po změně stran uhájil těsné vítězství

Až na utkání s ZVVZ USK Praha v základní části Bonver ŽBL suverénní Nymburk měl v prvním semifinále velmi těžkou práci s Hradeckými Lvicemi. Ty se v úvodu utkání dostaly do vedení a nehodlaly se ho jen tak vzdát. Pak ale přišla třetí čtvrtina, která vlastně rozhodla o osudu utkání. Nymburk se v ní dostal z poločasového manka a díky dílčímu vítězství 22:10 se ujal vedení.

DSK Basketball Nymburk - Sokol ZVUS Hradec Králové 66:63 (13:18; 28:33; 50:43)

Až na utkání s ZVVZ USK Praha v základní části Bonver ŽBL suverénní Nymburk měl v prvním semifinále velmi těžkou práci s Hradeckými Lvicemi. Ty se v úvodu utkání dostaly do vedení a nehodlaly se ho jen tak vzdát. Pak ale přišla třetí čtvrtina, která vlastně rozhodla o osudu utkání. Nymburk se v ní dostal z poločasového manka a díky dílčímu vítězství 22:10 se ujal vedení. To se vyšplhalo až na hodnotu devíti bodů, ale na začátku posledního dějství Lvice je zabojovaly a vrátily se zpět do mírného vedení. Dramatická koncovka přinesla ještě pět minut před koncem vyrovnaný stav, ale pak si zápasové vedení vzaly domácí hráčky a udržely ho až do konce.

Nymburk využil ztrát hostujícího celku a celkem skóroval po svých ziscích 24 bodů. To je o plných 16 více než Východočešky. Domácí měly ve svém středu pouze dvě dvojciferné střelkyně, ale i společných 36 bodů Bortelové a Kuster jim k vítězství stačilo. To naopak Lvicím nepřinesl ani double-double Kateřiny Křížové za 16 bodů a 12 doskoků. Víkendové utkání na Eliščině nábřeží však může přinést další zajímavý zápas.

Daniel Kurucz, DSK Basketball Nymburk: „Hradec dnes nastoupil s větším odhodláním pro doskoky a pod košem se mu dařilo. Po první čtvrtině měl soustu útočných doskoků a výrazně nás porazil celkově na doskocích. Příliš jsme se po vystřelení soustředili na míč místo toho, abychom se zaměřili na odstavení hráče soupeře. Hradec chodil skákat ve čtyřech hráčkách! Nahoře zůstala jen Zavázalová a ostatní skákaly. My jsme na to jakoby nebyli připravení. My jsme se nemohli trefit, byť jsme měli i volné pozice, nedokázali jsme dát koš… Mínus pět v poločase byl výsledek pro nás ještě lichotivý.

Ve druhé polovině jsme podstatně lépe brali na záda, hráli jsme i tvrdší basket. Poměrně rychle jsme se dostali do vedení o sedm bodů. Už to vypadalo, že se bude utkání vyvíjet jednoznačněji v náš prospěch. Na úvod poslední čtvrtiny jsme udělali tři fauly, z čehož byl jeden posouzený jako nesportovní chyba a soupeř nás trestal. Nicméně v té chvíli už jsem cítil z našich hráček větší touhu po vítězství a odvahu bojovat.“

Romana Ptáčková, Sokol ZVUS Hradec Králové: „Poprvé jsme letos chytili začátek zápasu, ale jinak mi to připomínalo závěr utkání, které jsme letos odehráli v Nymburce v základní části. Zápas dospěl do podobné koncovky a oba zápasy skončily stejným bodovým rozdílem. V počtu doskočených míčů nebyl takový rozdíl jako v jiných zápasech a soupeři se také v prvním poločase nedařilo střelecky. Myslím, že jsme toho mohli využít lépe. Náskok byl osm bodů, ale dvakrát jsme si nechali dát koš s faulem… ale úplně zbytečně. To Nymburk dostalo zpět. Vyšel jim výborně začátek třetí čtvrtiny a pak se to překlopilo.“