Nymburk veze výhru ze Slovinska a v Eurocupu je neporažený

Basketbalistky Nymburka vyhrály i druhý zápas v letošním ročníku Eurocupu, když zvítězily na palubovce slovinského celku Celje 83:68. Hlavním tahounem vítězek byla Američanka Chloe Wells, která nastřílela 27 bodů.

Středočeškám v Celje vůbec nevyšel úvod rychle inkasovaly sedm bodů v řadě a domácí hráčky se ujaly vedení. Když pak přišla v závěru první čtvrtiny další desetibodová série, vypadalo to s Nymburkem velmi špatně. Náskok slovinského celku vzrostl až na sedmnáct bodů a Celje nebylo daleko od zlomení duelu. Nymburk v čele s Wells ale ukázal psychickou odolnost a zlepšenou druhou čtvrtinou se začal postupně vracet do hry. V poločase už to bylo jen o šest a český tým pak navíc předvedl excelentní třetí čtvrtinu, kterou ovládl poměrem 31:9 a ujal se vedení. I náskok Nymburka nakonec vzrostl na sedmnáct bodů a závěr už bronzový tým loňského ročníku ŽBL dohrával s jistotou druhé výhry.

Wells k 27 bodům přidala i sedm asistencí, sedm zisků a šest doskoků, doplnily ji Tereza Krakovičová s 18 a Alexandra Chomenčuk se 16 body. V dresu poražených se shodly Bessard a Friškovec na 16 bodech.

Pro Nymburk pokračuje Eurocup příští středu na palubovce maďarského Szekszárdu.