Nymburk vyhrál v Edenu a využil hned první mečbol

Loňský finalista ŽBL DSK Basketball Nymburk bude i letos bojovat v nejvyšší ženské soutěži o medaile. Rozhodl o tom čtvrtý zápas čtvrtfinálové série, který dokázal úřadující vicemistr vyhrát v Edenu nad domácí Slavií.

Nymburk se poučil z minulého utkání, kdy v Edenu nezachytil začátek a přes veškerou snahu nedokázal svůj úvodní deficit do konce zápasu smazat. Dnes mělo utkání zrcadlový vývoj. Slavia se pod domácími koši trápila a první úspěšnou střelu zaznamenala až po pěti minutách, kdy už ovšem na tabuli svítilo skóre 0:14.

Krátce po začátku druhé čtvrtiny už byla slávistická ztráta téměř dvacetibodová. Nejvíce se v té době činily nymburské dlouhánky Pavel a Khomenchuk. Slavia sice nechtěla předem vzdát zápas, který mohl rozhodnout o brzkém konci sezony, ale úvodní manko bylo tak vysoké, že se nepřiblížila více než na osm bodů.

Nymburk si průběh zápasu zkušeně hlídal. Zkušenosti nabyté v Eurocupu prokázaly i hráčky z perimetru. Závěr patřil Bartákové a Ursu. Slavii nestačil ani další střelecký výkon nejlepší skórerky ligy Krystal Vaughn. Ta dnes zapsala 26 bodů.

Nymburk tentokrát neměl tak výraznou převahu na doskoku jako v předchozím zápase, ale pod košem opět kraloval. Důkazem je plných 42 bodů dosažených z vymezeného území, což je téměř dvojnásobek domácí produkce z této činnosti. Není tak divu, že hostující hráčky ukončily zápas s úspěšností střelby přes 50 %.

Už v semifinále dojde s největší pravděpodobností na reprízu loňského finále. ZVVZ USK Praha zbývá poslední krok v sérii s Karlovými Vary k postupu do druhého kola play-off, kde už po dnešku čeká Nymburk.

BLK Slavia Praha – DSK Basketball Nymburk 63:75 (7:24 31:41 44:59)
Vaughn 26, Dvořáková 15, Pudláková 8 – Ursu 16, Khomenchuk 15, Bartáková a Pavel po 12
TH: 17/14 – 16/12
Trojky: 5 – 1
Doskoky: 32 – 30
Zisky: 4 – 9
Ztráty: 17 – 13
Asistence: 5 – 11
Fauly: 15 - 18