Obměněné Žabiny neměly potíže

Basketbalistky Žabin Brno neměly ani s výrazně obměněnou sestavou problémy a na závěr devátého kola RENOMIA ŽBL bez potíží vyhrály na palubovce Slovanky MB 80:43. Po vyrovnaném úvodu, kdy Středočešky i krátce vedly byla pro zápas zlomová druhá čtvrtina, kterou ovládly Žabiny 17:8 a o dvouciferné vedení už nepřišly. Za celý zápas dostaly ve čtvrtině vždy maximálně 13 bodů a při inkasovaných třiačtyřiceti bodech se prohrává opravdu jen těžko. Domácí hráčky trefily jen něco přes čtvrtinu svých střeleckých pokusů v zápase, zahodily i polovinu šestek, a to proti favorizovanému soupeři na víc, než jasnou prohru nestačilo.

Domácí hrající v osmi hráčkách vedla kapitánka Kateřina Bartoňová se 16 body a sedmi doskoky, žádné její spoluhráčka nedala více než osm bodů. To Žabiny měly čtyři dvouciferné střelkyně včetně Natálie Stoupalové, která se jedenácti body vrátila do hry po zranění. Brňankám tak nevadily absence Karolíny Malečkové, která odchází do Chomutova či Petry Záplatové, která léčí pochroumanou achilovku z reprezentačního zápasu proti Rumunsku.