Obrat KP po půli

Sérii tří výher za sebou nedokázala prodloužit Ostrava v domácím duelu s KP Brno. Překvapení na dosud neporaženém brněnském celku ale nebylo daleko, favorit otočil duel na konečných 66:58 až výrazně zlepšeným výkonem v druhém poločase.

Domácí celek vstoupil do televizního utkání před kamerami ČT Sport Plus výborně, Královopolanky se navíc hledaly zejména na útočné polovině. Hostující tým dal za první čtvrtinu jen tři koše z pole a ztrácel výraznějším rozdílem. Náskok SBŠ přerostl na začátku druhé čtvrtiny krátce dvoucifernou hranici a KP i přes vylepšený útok mělo s dobře hrajícími domácími potíže. Zápas se začal lámat pro KP na začátku druhé půle, kdy byl ještě náskok Ostravy devítibodový. V tu chvíli přišla série Brňanek 13:2, na jejímž konci Kateřina Galíčková poslala KP poprvé v zápase do vedení. Nápor Královopolanek pokračoval i dál a protáhl se až do poslední desetiminutovky. Nejvyšší vedení hostů bylo sedm minut před koncem čtrnáctibodové, když Anežka Kopecká zvýšila na 60:46. Ostrava se v závěru zlepšila, ale na zdramatizování duelu už to nebylo a KP si výhru pohlídalo.

SBŠ i přes vyšší počet trestných hodů srazilo lehce horší doskakování a zejména třiadvacet ztracených míčů. Vítězky táhla s 19 body a 8 doskoky Petra Malíková, o dva body méně přidala Kopecká. Dvě dvouciferné střelkyně měla i Ostrava – patnáct bodů dala Megan Mullings a dvanáct Anacia Wilkinson.