Obrat sezóny v Edenu aka Praha dvakrát zdolala Brno

Dvěma zápasy pokračovalo v sobotu sedmé kolo RENOMIA ŽBL. V obou se radovaly celky z hlavního města a zklamané odcházely brněnské týmy, když favorizovaný USK zvítězil proti KP a Žabiny padly v dramatickém duelu na Slavii.

Těžký týden KP

Náročný týden KP Brno pokračoval v sedmém kole RENOMIA ŽBL, kde Brňanky nestačily na USK Praha 57:109. Královopolanky měly v nohách těžký středeční zápas v Eurocupu s tureckým Botasem a únava na nich byla vidět více než na USK, který přivezl v Eurolize výhru z francouzského Bourges. Pražanky prakticky v nejsilnější možné sestavě na soupeře vlétly hned od začátku, v polovině první čtvrtiny vedly poprvé dvouciferným rozdílem a o pět minut později už to bylo o 21 bodů. USK nakonec ani jednou neprohrával a vedl až o 57 bodů. Po svém čtyřicetibodovém představení z minulého kola znovu zářila Američanka ve službách USK Brionna Jones, která tentokrát zatížila konto soupeře „jen“ 28 body a 12 doskoky za třiadvacet minut ve hře. Marija Režan přidala 17 bodů a trojice Elhotová, Vukosavljevič a Thomas přidala po 11 bodech. KP vedlo také trio, i když se 13 body, a to Gabriela Andělová, Sarah Beránková a Emily Potter.

Ivan Beneš (asistent trenérky USK): „I přes vysoký rozdíl to byl pro nás dobrý zápas i příprava. Brno hrálo slušně, přinutilo nás k plnému výkonu. Doufám, že v lize asi v tomto ročníku neprohrajeme, největšími konkurenty jsou dvě Brna a Hradec.“

Jakub Nevrlý (asistent trenéra KP): „Soupeř má svoji kvalitu, svým tlakem nás nutil ke zbytečným ztrátám. Bodově nám rychle utekl, a to se pak těžko hraje.“

Obrat v Edenu

Ani třiadvacetibodové vedení nestačilo brněnským Žabinám ke zdolání Slavie Praha, která na domácí palubovce dokonala obrat a vyhrála 87:84. Brňanky měly v Edenu drtivý nástup, když v páté minutě vedly po trojce Thomson 16:5 a celou první čtvrtinu nakonec ovládly 26:9. Nejvyšší vedení měly hostující hráčky přesně v polovině druhé čtvrtiny po trojce Michaely Vackové a vypadalo to s nimi velmi dobře. Pak ale Slavia zvládla do přestávky stáhnout na rozdíl šestnácti bodů a poté drtivou smrští ve třetí čtvrtině dokázaly otočit skóre. Za posledních pět minut třetího období totiž Žabiny daly pouze jeden koš, prohrály tento úsek 2:23 a najednou se začínalo od znova. Brňanky duel nezabalily ani s dvanáctibodovou ztrátou, které čelily šest minut před koncem, a hlavně díky ostrostřelbě Petry Záplatové dokázaly srovnat, naposledy necelou půl minutu před koncem. Slavia ale po oddechovém čase šla znovu do vedení, když se prosadila Van Der Keijl a Záplatová svou třetí trojku ve čtvrtině nepřidala, takže se mohly radovat Pražanky. Ty dovedlo k výhře duo Ines Čorda (23 bodů) a Kamila Hošková (22 bodů). Zklamané poražené vedla s 21 body Janee Thompson, Petra Záplatová přidala dvanáct bodů v poslední čtvrtině a celkem dala 17 bodů.