Obstojí KP TANY proti hvězdám?

Seriál čtyř utkání ženských týmů v elitních evropských pohárech EuroCupu a Eurolize odstartuje tento týden brněnský celek KP TANY. Svěřenkyně Marcely Krämer hrají jako jediné doma a jako jediné už ve středu, když přivítají své soupeřky od 17 hodin v přímém přenosu kanálu ČT Sport.

Ze stínu slavnějšího Fenerbahce se tradičně chtějí dostat basketbalistky druhého klubu z Istanbulu. Galatasaray Cagdas Factoring sice v této sezoně nehraje Euroligu, ale může myslet na triumf v EuroCupu. O tom, že jde o tým takřka na úrovni Fenerbahce napovídá i nedávný ligový zápas, šlo o vyrovnanou bitvu a supergigant Fenerbahce zdolal druhého městského obra jen o 9 bodů.

Galatasaray vládne brněnské základní skupině EuroCupu, když v pohodě zvládl úvodní dva duely. Už od prvních zápasů je zřejmé, že nejvíce minut dostávají Američanka s ázerbajdžánským pasem Fraser a také původem Američanka a turecká reprezentantka Hollingsworth. Basketbaloví labužníci se mohou těšit na belgickou hvězdnou rozehrávačku Vanloo či na korejskou pivotku Park, která trápila český národní tým na letní předkvalifikaci MS v Mexiku. A svoji kvalitu mají i turecké reprezentantky Fitik a Erdogan.

"Čeká nás favorit celé skupiny. V minulém zápase s Ferrolem jsme opět potvrdili, že se silnými evropskými týmy umíme přinejmenším držet krok. Galatasaray je ovšem ještě o stupeň na jiné úrovni, takže pokud se chceme pokusit o senzaci, je potřeba udržet koncentraci a herní plán po celých 40 minut. Nicméně z pohledu individualit se jedná o evropský velkoklub, který se opírá především o korejsko-americké duo Park, Fraser a o elitní belgickou rozehrávačku Vanloo. Kromě individuálních soubojů a herních systémů soupeře se musíme připravit také na velmi nepříjemnou zónovou obranu 1-3-1," říká brněnský asistent Jakub Gazda.

"Já se hrozně těším, protože zahrát si proti hráčkám, které vidíme v televizi to je něco..., mám z toho úplně "husinu"," dopnila v rozhovoru pro Českou televizi světově ostřílená reprezentantka 3x3 Kateřina Galíčková.

Nejatraktivnější utkání novodobé královopolské historie bude doprovázeno také bohatým doplňkovým programem, při kterém nebude chybět pyro show, žesťový kvartet, přestávkové soutěže a vystoupení nejenom mládežnických basketbalových kategorií Králova Pole, ale také spolupracujících zápasníků TAK Hellas Brno. Slavnostní výhoz provede první náměstek paní primátorky a radní sousedních Řečkovic Mgr. René Černý.

Vstupenky na utkání jsou k dispozici v síti Ticketportal. (všechny oddíly a členové ČBF mají vstup volný!)