Ofenzivní mašina Slavie

Poslední duel před startem Final8 Poháru čekal Hradec Králové, který v dohrávce třináctého kola Chance ŽBL nestačil v Praze na domácí Slavii 71:85.

Východočešky odehrály na Rokytce solidní první čtvrtinu, ve které se držely na dostřel, částečně i vedly a dařilo se jim držet na uzdě kvalitní ofenzivu Slavie. Situace se změnila ve druhé čtvrtině, kdy Pražanky rozjely svůj útok naplno, začala se prosazovat elitní ligová střelkyně Alena Hanušová a s její produkcí náskok rostl. Za poločas zvládla osmnáct bodů a ona byla u toho, když v závěru poločasu přerostl náskok definitivně dvoucifernou hranici až na poločasových šestnáct bodů rozdílu.

Hradec sice málo ztrácel míče, ale nedokázal se dostat na čáru trestného hodu stejně jako soupeřky, trápil se z trojky a obecně se nedokázaly svěřenkyně Petera Bálinta příliš prosazovat přes obranu Slavie. Ve třetí čtvrtině narostl náskok na dvacet bodů rozdílu, a i když Pražanky v poslední čtvrtině trochu polevily, o pohodové vedení nepřišly.

Slavia se opřela o několik velmi dobrých individuálních výkonů v čele s Alenou Hanušovou a jejími 25 body, 8 doskoky a 5 asistencemi, 22 body Elišky Žílové a double-double za 12 bodů a 15 doskoků Kateřiny Rokošové. Hradec neměl takové střelecké výkony, nejlepší střelkyní byla Pamela Effangová s 13 body, na jedenácti se shodly Jindřiška Hrubá a Charlotte Velichová.