Ostrava bojovala, ale bude bez EuroCupu

Basketbalistky SBŠ Ostrava si základní skupinu EuroCupu v letošní sezóně nezahrají. V kvalifikaci podlehly i podruhé slovenskému Ružomberoku, tentokrát na jeho palubovce 49:56 a po domácí porážce o čtrnáct bodů postupuje v součtu slovenský celek. Ostrava o víkendu vstoupí do domácí ligové soutěže, v neděli přivítá doma Slavii Praha.

Se čtrnáctibodovou ztrátou vstupovaly hráčky Ostravy do zápasu na hřišti Ružomberoku pod tlakem, o to byla pak situace horší, když proměnily za první čtvrtinu pouze tři koše z pole a ztrácely 7:16 po deseti odehraných minutách. Jako by ale v tu chvíli odhodily hostující hráčky zábrany, výrazně vylepšily obranu i útok a v poločase šly dokonce do nejtěsnějšího vedení. Za celou druhou čtvrtinu totiž inkasovaly pouze dva koše z pole a celkem čtyři body.

Bohužel Ostravě nasazené tempo nevydrželo, Ružomberok se znovu zlepšil a odskočil sérií deseti bodů na startu třetí čtvrtiny do trháku, který duel prakticky definitivně rozhodl. Ostravský tým ještě utkání nezabalil, dotáhl se ještě ve třetí čtvrtině zpět a vykřesal naději, i přes velkou snahu si ale Ružomberok závěr pohlídal a dovedl i druhé utkání do vítězného konce.

Ostravu srazilo 25 ztracených míčů, což potrestal Ružomberok 26 body, nestačilo tak ani šestnáct útočných doskoků SBŠ. Poražený tým marně čekal na dvoucifernou střelkyni, na padesát procent úspěšnosti se dostala jen osmibodová Julia Vydrová, kterou ještě o bod přestřílela Američanka Hannah Little. V dresu Ružomberoku se na čtrnáct bodů dostala Ukrajinka Olha Yatskovets, třináct přidala Viktoria Havranová.

Komentář trenérky Ostravy Ivety Raškové: „MBK Ružomberok postoupil do hlavní soutěže zcela po zásluze. Obě utkání nebyla basketbalově pohledná, ale byla to velká bitva, v níž jsme prohráli na plné čáře ve tvrdosti. Z toho plynula spousta ztrát, neproměněných šancí. Tým prošel od loňska velkými změnami. Bohužel i přes snahu jsme neudrželi zahraniční posily, odešla nejlepší střelkyně a na začátku sezóny se zranily 2 hráčky ze základní rotace -Naty Rašková a Eliška Kubíčková. Nové zahraniční posily zatím tým netáhnou, hledáme bodového lídra. Přes všechny tyto problémy, se kterými se musíme na startu sezóny vyrovnat, hodnotím tuto zkušenost velmi pozitivně. Děkuji všem, kteří stáli v zákulisí a umožnili nám start v této kvalifikaci. Jsem přesvědčená, že tyto zkušenosti časem zúročíme.”