Ostrava dál vítězí

Program druhého kola Chance ŽBL uzavřely v neděli odpoledne poslední dva duely. K očekávané výhře USK nad Slovankou v pražském derby se přidal zajímavý souboj Trutnova s Ostravou, ve kterém SBŠ i díky výhodě domácího prostředí vybojovala druhou výhru v sezóně.

Pražský USK absolvoval při cestě do arény Rokytka nejkratší výjezd letošní sezóny a dojel si pro vítězství poměrem 111:40. Outsiderky dobře začaly a po dvou minutách vedly 7:2, ale USK pak zapnul v obraně, po zbytek čtvrtiny nedovolil soupeřkám vstřelit ani jeden bod a dostal se do osmnáctibodového náskoku. Pak už duel pokračoval v klasickém režimu, Slovanka přidala další dvě bodově jednociferné čtvrtiny a zlepšila se až po prostřídání USK v poslední desetiminutovce, kdy osmnácti body korigovala nejhorší ztráty.

Kromě klasického trápení při střelbě za tři body USK dominoval ve všech ostatních aspektech hry, přehrál soupeřky třeba na asistence 39:9 či na body ve vymezeném území 84:28 a došel si pro poklidnou výhru před blížícím se startem Euroligy. Duelu dominovala Nizozemka Emese Hof s 28 body1 7 doskoky a šesti zisky, 21 bodů s deseti doskoky zapsala Američanka Isabelle Harrison, Tereza Vyoralová zaznamenala dvanáct asistencí. Vendula Krausová měla jako nejlepší střelkyně poražených na kontě jedenáct bodů.

Bez porážky je po úvodních dvou kolech ostravská SBŠ. Po relativně překvapivém triumfu nad Brandýsem Ostrava zdolala na domácí palubovce Trutnov 79:70 a může se cítit ve velké herní pohodě.

Ostrava v zápase prohrávala jen dvakrát na velmi krátké časové úseky, ale přesto se pro ni výhra nerodila lehce. První vedení pro Trutnov přišlo hned po prvním koši zápasu, Ostrava ale odpověděla třemi trojkami v krátkém sledu, když dvě dala zkušená Michaela Vacková. Nakonec dal domácí celek za první čtvrtinu hned sedm trojek a po poslední z nich v závěru první čtvrtiny od Oliany Squires vedla SBŠ 27:20. Druhá čtvrtina byla jako na houpačce, když Trutnov dokázal kontrovat a třikrát se vrátil do hry, naposledy bylo srovnáno 38:38 tři minuty před poločasem, na což ale Ostrava odpověděla sérií 10:0 a znovu si získala odstup.

Třetí čtvrtina byla z pohledu domácích nejnepovedenější, dobrá domácí ofenziva dala jen dvanáct bodů a Trutnov dokázal reagovat až tak, že šel po trojce Deany Stoyanovské na startu poslední desetiminutovky krátce do nejtěsnějšího vedení. V důležitou chvíli mezi třetí a osmou minutou si ale hostující ofenziva vzala nepříjemnou pauzu, KARA nedala ani bod a z nejtěsnějšího rozdílu bylo najednou devítibodové domácí vedení. Trutnov ještě přitlačil, ale Squires závěr pojistila z šestek.

Střeleckou hvězdou zápasu byla hostující Američanka Kayleigh Truong s 24 body. K ní a osmnáctibodové Devon Brookshire se ale moc nikdo nepřidal. Domácí spoléhali na devatenáctibodovou Adélu Smutnou, na čtrnáct se dostala Michaela Vacková. Domácí tým trefil patnáct trojek (Vacková se Smutnou po čtyřech), jinak se oba útoky spíše trápily.

"V prvním poločase jsme dovolili Ostravě trefit 11 trojkových pokusů. Zaostávali jsme také na doskoku. Opět nás pohřbily ztráty v důležitých momentech utkání. Neměli jsme potřebnou energii na to, abychom zlomili zápas v náš prospěch a dotáhli ho do vítězného konce. To je velká škoda, protože Ostrava byla hratelný soupeř," zhodnotil utkání trenér týmu KARA Trutnov Ján Hricko.