Ostrava je v play off EWBL

Úspěšnou cestu do Lotyšska mají za sebou basketbalistky SBŠ Ostrava. V úvodním duelu dokázaly totiž zdolat domácí celek Liepaja LSSS 94:64 a zajistily si postup do play off Evropské ligy EWBL. Nic na tom nezměnila ani porážka s ukrajinským týmem Prometey ve druhém duelu. V šestičlenné skupině neskončí hůře než čtvrté.

Před cestou na sever měly basketbalistky Ostravy v letošním ročníku soutěže na kontě dvě porážky. Proti Liepaji, která nastoupila bez několika důležitých hráček, ale cítily šanci na průlom. Poločas byl ještě vyrovnaný, když se skóre přelévalo, lehce navrch ale měla stejně Ostrava. Zlomová pak byla třetí čtvrtina, kterou SBŠ vyhrálo 22:9 a zlomilo odpor soupeřek. Ze zápasu se pak stala v závěru jasná záležitost.

Hvězdou zápasu pro Ostravu se stala podobně jako v lize bosenská pivotka Nikolina Zubac s 19 body, jen o bod méně zvládla Stella Tarkovičová a na sedmnáct se dostala Tereza Motyčáková. Liepaja se opírala o Rutu Stipra s osmnácti body.

Ve druhém zápase se Ostrava postavila favorizovanému ukrajinskému celku Prometey a podlehla 57:81. Český tým se držel ve hře jen krátce a od úvodu druhé čtvrtiny šel ukrajinský tým do trháku. V drtivé druhé čtvrtině, kterou Prometey vyhrál 27:6 se duel zlomil a Ostrava už neměla síly na zvrat. Za vítězky zářila hlavně americká křídelnice Tyrone Mosby s 24 body a 10 doskoky, navíc pomáhal zastavit ostravskou Zubac, která tentokrát zůstala na osmi bodech. Předčila jí s 15 body Stella Tarkovičová a se 12 Tereza Motyčáková. Termín zápasů play off zatím není znám.