Ostrava potřetí v řadě

Třetí výhru za sebou si v Chance ŽBL připsaly basketbalistky Ostravy. Ty přehrály v dohrávce prvního ligového kola Slovanku 79:42 zejména díky perfektní třetí čtvrtině.

Slovanka přitom odehrála na Tatranu velmi dobrý úvod zápasu. V první čtvrtině několikrát vedla, a nakonec ji i vyhrála. Vypadalo to, že je zaděláno na drama. Pak se ale nejprve rozjela domácí ofenziva a následně i zasekla hostující ofenziva. Ve druhé čtvrtině nasázela Ostrava 23 bodů a postupně si začala budovat náskok, klíčový moment přišel ale ve třetí čtvrtině, kdy Slovanka nedala ani bod a po výsledku 0:17 mohla jen těžko myslet na zvrat v zápase. V pohodě hrající Ostrava pak přidala v poslední čtvrtině dalších 25 bodů do koše Pražanek a o vítězkách nemohlo být pochyb.

Ostrava přitom zahodila dvanáct šestek a trefila jen tři trojky, soupeřky ale výrazně přeskákala a měla i méně ztracených míčů. Střeleckou hvězdou večera byla se 17 body domácí Adéla Smutná, další čtyři její spoluhráčky daly alespoň deset bodů. Jedinou dvoucifernou střelkyní Slovanky byla Američanka Destiny Campbell, která k 11 bodům přidala i devět doskoků.