Ostrava stále bez výhry

Ani na čtvrtý pokus nevybojovaly první ligovou výhru hráčky SBŠ Ostrava. Účastník kvalifikace o EuroCup zatím v ostrých zápasech nezvítězil ani jednou a krčí se trochu překvapivě na poslední příčce tabulky. Tentokrát Ostrava podlehla KP TANY Brno 59:72.

Královopolanky šly do zápasu povzbuzené výborným výkonem v EuroCupu proti favorizovaném Bourges a v duelu s trápící se Ostravou se to ukázalo naplno. KP TANY od začátku vedlo, Ostrava šla do náskoku jen krátce v prostřední fázi první čtvrtiny a od té doby měl domácí tým duel pod kontrolou. Na startu druhé čtvrtiny přerostlo vedení poprvé dvoucifernou hranici a zpět pod ní už nešlo. Oba týmy se sice trápily při střelbě za dva body, ale KP TANY podle svého zvyku lépe střílelo za tři body, navíc velmi málo znovu ztrácelo míče.

Po přestávce přerostlo vedení dvacetibodovou hranici a od větší výhry uchránilo Ostravu jen mírné závěrenčené zlepšení a prostřídání domácí sestavy, což způsobilo obrovské trápení v útoku. KP TANY dalo za poslední čtvrtinu jen dva koše z pole a celkem šest bodů.

Střeleckou hvězdou zápasu byla se sedmnácti body domácí opora Dominica Hynková, na čtrnáct bodů se dostala Anežka Kopecká a na jedenáct Karolína Šotolová. Ostravě nepomohl ani skvělý zápas Indie Pagan, která ke 14 bodům přidala i 20 doskočených míčů, k jedenácti bodům se prostřílela Eliška Kubíčková.